+

Psy, które wykrywają wirusa, czyli w jaki sposób czworonogi mogą pomóc człowiekowi?

03.04.2021

Im bardziej rozwija się nauka, tym więcej zyskujemy dowodów, że niektóre gatunki dysponują możliwościami tak niesamowitymi, że człowiekowi wydają się one wręcz magiczne.

 

Już nikogo nie dziwi pies szukający na lotnisku narkotyków czy materiałów wybuchowych. Zwierzęta te pomagają także i potrafią odnaleźć ludzi w zawalonych budynkach. Okazuje się jednak, że ich wspaniałe nosy potrafią wyczuć znacznie więcej.

Czytaj więcej

Jak rozmawiać z klientem o kosztach leczenia zwierzaka?

29.03.2021

Dla wielu osób mówienie o pieniądzach w dalszym ciągu jest tematem tabu i dlatego niezbyt dobrze czują się zadając pytania dotyczące kosztów leczenia ich zwierzęcych podopiecznych. Weterynarz powinien w tym momencie przejąć inicjatywę, ponieważ jasna i pełna komunikacja jest podstawą zatrzymania klienta na stałe.

Czytaj więcej

Jak skuteczniej sprzedawać produkty z górnej półki? Kilka porad

18.03.2021

Produkty premium to asortyment niezwykle ważny dla każdego posiadacza zwierzaka, dlatego warto, by znalazły się także w Twoim sklepie. Pozwalają podnieść obroty przy sprzedaży tej samej ilości produktu, a jednocześnie budują prestiż, nawet w oczach tych klientów, którzy wybierają karmy czy zabawki z niższej półki.

Czytaj więcej

Czy wiesz jak mowa ciała wpływa na sprzedaż?

26.02.2021

Starając się zwiększyć sprzedaż, zwykle bierzemy pod uwagę wiele aspektów technicznych – od doboru i rozstawienia towaru, kolorów i zapachów obecnych w sklepie, aż po newslettery i inne metody docierania do klientów przez Internet. Duża liczba dostępnych technik sprawia, że łatwo zapomnieć o wpływie, jaki na osoby kupujące ma bezpośredni kontakt z osobą dokonującą sprzedaży.

Czytaj więcej

Pozwolenie na psa – kto i kiedy się musi o nie ubiegać?

12.01.2021

Psy licznych ras oraz mieszańce przeróżnego typu towarzyszą człowiekowi od tysiącleci. Są stałym elementem życia ludzi na każdej szerokości geograficznej i w każdej kulturze. Posiadanie czworonożnego kompana – lub kilku – dla wielu z nas jest oczywiste. Dlatego też nie zawsze ludzie zdają sobie sprawę, że, by legalnie posiadać zwierzęta niektórych ras, wymagane jest urzędowe pozwolenie.

Czytaj więcej

Treser czy psi behawiorysta? Co wybrać?

22.12.2020

Psi behawiorysta czy treser psów, jaka jest różnica między tymi dwoma zawodami? W poniższym artykule podpowiemy Ci, do którego z nich się zgłosić z określonym psim problemem.

Czytaj więcej

Jak przygotować zwierzę do rozrodu?

14.12.2020

Doświadczeni hodowcy psów zawsze podkreślają, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie psa do krycia, zwłaszcza jeśli ma ono miejsce po raz pierwszy. Suka może wpaść w panikę, uciekać, a nawet zranić siebie lub partnera hodowlanego. Na szczęście, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by ułatwić zwierzęciu odnalezienie się w tej nowej sytuacji i zwiększyć szansę na miot zdrowych szczeniąt.

Czytaj więcej

Asortyment dla psa w sklepie stacjonarnym – co musi się w nim znaleźć?

20.11.2020

Sklepy zoologiczne muszą w dzisiejszych czasach stawiać czoło konkurencji ze strony dyskontów i sklepów internetowych. Na szczęście, istnieją takie akcesoria, które klienci wciąż wolą kupować stacjonarnie – czy to ze względu na szybszy dostęp, czy też dlatego, że chcą je dokładnie obejrzeć i dotknąć.

Czytaj więcej

Jak założyć hodowlę psów

12.11.2020

Rozważasz założenie hodowli dla psów? Jeśli kochasz zwierzęta, prowadzenie hodowli dać Ci wiele satysfakcji, nie jest to jednak sprawa prosta.

Czytaj więcej

Pierwsze wrażenie – ważne również w weterynarii!

27.10.2020

Badania pokazują, że pierwsze wrażenie – początkowe uczucie lub opinia na temat czegoś lub kogoś – zwykle pojawia się w ciągu kilku sekund od spotkania. Może ono w dużej mierze zadecydować o podejściu i nastawieniu klienta, warto więc poświęcić trochę zachodu, aby było ono jak najlepsze. Bo drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia nie ma, a czas i wysiłek, włożone w to, aby niekorzystne uczucie zatrzeć, mogą okazać się stracone.

Czytaj więcej

Czy warto ubezpieczyć zwierzę domowe?

15.10.2020

Większość opiekunów psów i kotów pokrywa koszty leczenia podopiecznych z własnej kieszeni. Nie jest to trudne, jeśli dysponujesz stałym dochodem, a zwierzę jest młode i zdrowe. Prędzej czy później każdy pupil będzie potrzebował pomocy weterynarza, a praktyka pokazuje, że dzieje się to zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

Czytaj więcej

Opinia w Internecie o weterynarzu lub sklepie zoologicznym: dlaczego ma takie znaczenie?

19.09.2020

Jedna negatywna opinia może sprawić, że większość klientów przestanie nas odwiedzać – sprawdź, jak temu zapobiec.

Czytaj więcej

Jaki koci asortyment powinien posiadać stacjonarny sklep zoologiczny?

09.09.2020

Zastanawiasz się, czy Twój sklep na pewno jest zaopatrzony we wszystko, czego szukają klienci? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czy tak jest w rzeczywistości.

Czytaj więcej

Jak zwiększyć atrakcyjność witryny sklepowej w sklepie zoologicznym?

25.08.2020

W stacjonarnych sklepach wygląd okna wystawowego ma bardzo duże znaczenie – dowiedz się jak możesz zadbać o to, by przyciągało jeszcze większą ilość klientów.

Czytaj więcej

Promocje w sklepie zoologicznym – jak je skutecznie przeprowadzić?

27.07.2020

Tworzysz liczne oferty specjalne, chcąc przyciągnąć klientów, ale nie zawsze wszystko działa tak, jak zaplanowałeś? Dowiedz się, co możesz zrobić, żeby promocje skutecznie zachęcały do zakupu.

Czytaj więcej

Jakie są trendy w żywieniu zwierząt domowych?

07.07.2020

Czasy, w których domowe zwierzęta karmiono resztkami z naszego stołu, dawno minęły. Od wielu lat stale wzrasta świadomość tego, jak bardzo organizm psa czy kota różni się od organizmu człowieka. Właściciele wiedzą, że karma dla psa czy kota musi być odpowiednio zbilansowana a także suplementowana niezbędnymi witaminami, minerałami czy pierwiastkami śladowymi. Przedstawiamy najważniejsze trendy w żywieniu zwierząt domowych, które ilustrują oczekiwania klientów.

Czytaj więcej

Sprzedaż mokrej karmy w sklepach zoologicznych. Jak zaproponować ją klientowi?

30.06.2020

Dowiedz się, jakie nietypowe rzeczy wpływają na to, czy ktoś kupi mokrą karmę dla psa lub kota właśnie w Twoim sklepie.

Czytaj więcej

Techniki wspierania sprzedaży w sklepach zoologicznych – czyli jak sprawić, że klient chętniej zrobi zakupy w naszym sklepie.

23.06.2020

W dzisiejszych czasach coraz bardziej rośnie konkurencja, jest coraz więcej sklepów, w tym sklepów internetowych, z którymi musimy walczyć o klienta. Dowiedz się jakie proste zmiany możesz wprowadzić tak, żeby klientów przyciągnąć, zatrzymać i skłonić zarówno do powrotu jak i polecenia znajomym.

Czytaj więcej

Doktor Dolittle – jak zbudować zaufanie zwierząt i ich właścicieli?

18.05.2020

Jeśli prowadzisz klinikę weterynaryjną, masz przynajmniej dwukrotnie więcej klientów, których należy zadowolić, niż miałbyś prowadząc zwykły gabinet. O Twoim profesjonalizmie przekonani powinni być właściciele zwierząt, ale także one same muszą obdarzyć Cię zaufaniem. Jak je uzyskać? Przeczytaj poniższe porady.

Czytaj więcej

Visual merchandising w sklepie zoologicznym – nasze porady

06.05.2020

Często wystrój sklepu zoologicznego nie zmienia się przez dłuższy czas, a ich właściciele i kierownicy zapominają o tym, że także i takie wnętrze można dostosować do nowoczesnych trendów i tego, czego oczekują klienci. Dobrze ułożony towar, ciekawie zaprojektowana witryna i kilka innych detali mogą kompletnie zmienić to, jak dane miejsce jest postrzegane. Dowiedz się jak przy pomocy drobnych zmian w wystroju możesz zachęcić odwiedzających do kupienia większej ilości towaru.

Czytaj więcej

Fanpage sklepu zoologicznego- jak komunikować się z klientem?

29.04.2020

Jeśli prowadzisz sklep zoologiczny, Twoją główną konkurencją są supermarkety, w których potencjalni klienci robią swoje codzienne zakupy. Zazwyczaj z wygody, z braku czasu, ale też wiedzy, ludzie zadowalają się skromnym asortymentem dla zwierząt, jaki mogą tam znaleźć. Na Tobie spoczywa zadanie dotarcia do nich i przekonania, że warto pofatygować się właśnie do Twojego sklepu zoologicznego. Strona na Facebooku (fanpage) czy konto na Instagramie nadają się do tego celu idealnie, o ile są właściwie prowadzone.

Czytaj więcej