+

Nie ma chyba drugiego tak pełnego zabobonów i stereotypów tematu jak żywienie psa. Wielu opiekunów opiera się na przekazywanych przez starsze pokolenia czy osoby bez wiedzy informacjach, co może być niebezpieczne dla samych czworonogów. Nieprawidłowe żywienie prowadzi bowiem do niedoborów, zaburzeń trawienia oraz innych dolegliwości, które w przypadku psów mogą mieć bolesne konsekwencje. Żaden opiekun kochający swojego psa nie chce jednak zrobić mu krzywdy. Aby ułatwić odnalezienie się w dietetyce psów, przygotowaliśmy przydatną wiedzę w pigułce.

Nasze porady dotyczące psów i ich odżywiania bazują na aktualnej wiedzy naukowej, przede wszystkim weterynaryjnej. Są oparte na doświadczeniach specjalistów, przez co oferują obiektywne spojrzenie na preferencje zwierząt, ich potrzeby, a także zagrożenia płynące z podawania niektórych pokarmów. Chcemy, aby żywienie psa było dla jego opiekuna jak najbardziej intuicyjne. Z tego względu oferujemy porady odnośnie zabronionych pokarmów, a także roli składników w diecie zwierząt.

Kurczak w diecie psa

07.09.2022

Wykorzystanie kurczaka w diecie zwierząt towarzyszących jest obecnie szeroko komentowanym zagadnieniem wśród ich opiekunów.

Czytaj więcej

Jak powinna wyglądać psia suplementacja?

05.07.2022

Każdy opiekun powinien zadbać o to, aby jego czworonożny przyjaciel mógł liczyć na jak najlepsze warunki do życia. Chcąc zapewnić mu zdrowie i dobrą kondycję na długie lata, trzeba zwrócić uwagę na jeden z najważniejszych aspektów poprawnego funkcjonowania każdego zwierzaka, a mianowicie na dietę. Psy potrzebują odpowiedniej dawki mikroelementów, jak również witamin, które wpłyną korzystnie na jego samopoczucie, witalność, wygląd sierści czy stan zębów. W niektórych przypadkach, oprócz odpowiedniego żywienia, warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji w celu uzupełnienia niedoborów ważnych składników. Kiedy stosować suplementy diety dla psa i jak ich podawanie powinno wyglądać?

Czytaj więcej

Co to jest dieta BARF dla psa i czy jest ona zdrowa?

09.06.2022

Każdy właściciel psa chce, aby żywił się on jak najlepiej. Opiekując się czworonogiem, stale zdobywamy wiedzę, dotyczącą tego, jak o niego dbać. W zakresie żywienia naszego pupila, z pewnością natkniemy się na termin – dieta BARF. Czym jest, i czy to zdrowy sposób karmienia dla naszego pupila?

Czytaj więcej

Jak odchudzić psa?

09.03.2022

Zauważyłeś, że Twój pies w ostatnim czasie przybrał na wadze? Nadwaga może być niebezpieczna dla czworonogów, dlatego warto reagować w porę. Sprawdź, jak odchudzić psa – skutecznie, ale jednocześnie w taki sposób, aby zwierzak nie był głodny!

Czytaj więcej

Włókno pokarmowe w diecie psa

20.02.2020

Zła dieta i niewłaściwy dobór ważnych dla psa składników odżywczych bardzo często przyczynia się do występowania zaburzeń w funkcjonowaniu układu pokarmowego. To z kolei może powodować niekomfortowe dla psa dolegliwości. Dlatego konieczne w żywieniu psa jest włókno pokarmowe. Jaką pełni rolę?

Czytaj więcej

Jak żywić szczenięta i młode koty?

22.11.2019

Żywienie juniorów to jedno z największych wyzwań w hodowli. Każdy właściciel wie, że prawidłowy wzrost i rozwój młodego organizmu to podstawa zdrowia w wieku dorosłym. Czym i jak karmić, aby zwierzę rosło na tyle szybko, by osiągnąć maksymalny wzrost, a jednocześnie na tyle wolno, aby nie doszło do chorób wynikających z jego zaburzeń?

Czytaj więcej

Czy wiesz, jaki gryzak wybrać dla psa?

09.09.2019

Dobrze żeby były to gryzaki wyprodukowane tylko i wyłącznie z naturalnych surowców, ponieważ dodatki substancji dodatkowych nie powinny się w nich znaleźć. Zalecane techniki wykorzystywane do produkcji gryzaków to przede wszystkim suszenie, w wyniku czego nabierają odporności i wytrzymałości fizycznej zapewniając psu długotrwałą aktywność.

Czytaj więcej

Jakie produkty mogą być szkodliwe dla psów?

09.09.2019

Każdy właściciel psa powinien pamiętać: pies to nie człowiek i ma inne zapotrzebowanie na większość składników odżywczych.

Czytaj więcej

Czy warto, aby w diecie psa występowały zioła?

26.04.2019

W dietoprofilaktyce wielu schorzeń, szczególnie tych wymagającej specjalistycznej diety pomocne mogą okazać się substancje biologicznie czynne pochodzenia roślinnego, a ich źródłem są przede wszystkim warzywa i owoce.

Czytaj więcej