+

Nie ma chyba drugiego tak pełnego zabobonów i stereotypów tematu jak żywienie psa. Wielu opiekunów opiera się na przekazywanych przez starsze pokolenia czy osoby bez wiedzy informacjach, co może być niebezpieczne dla samych czworonogów. Nieprawidłowe żywienie prowadzi bowiem do niedoborów, zaburzeń trawienia oraz innych dolegliwości, które w przypadku psów mogą mieć bolesne konsekwencje. Żaden opiekun kochający swojego psa nie chce jednak zrobić mu krzywdy. Aby ułatwić odnalezienie się w dietetyce psów, przygotowaliśmy przydatną wiedzę w pigułce.

Nasze porady dotyczące psów i ich odżywiania bazują na aktualnej wiedzy naukowej, przede wszystkim weterynaryjnej. Są oparte na doświadczeniach specjalistów, przez co oferują obiektywne spojrzenie na preferencje zwierząt, ich potrzeby, a także zagrożenia płynące z podawania niektórych pokarmów. Chcemy, aby żywienie psa było dla jego opiekuna jak najbardziej intuicyjne. Z tego względu oferujemy porady odnośnie zabronionych pokarmów, a także roli składników w diecie zwierząt.

Włókno pokarmowe w diecie psa

20.02.2020

Zła dieta i niewłaściwy dobór ważnych dla psa składników odżywczych bardzo często przyczynia się do występowania zaburzeń w funkcjonowaniu układu pokarmowego. To z kolei może powodować niekomfortowe dla psa dolegliwości. Dlatego konieczne w żywieniu psa jest włókno pokarmowe. Jaką pełni rolę?

Czytaj więcej

Jak żywić szczenięta i młode koty?

22.11.2019

Żywienie juniorów to jedno z największych wyzwań w hodowli. Każdy właściciel wie, że prawidłowy wzrost i rozwój młodego organizmu to podstawa zdrowia w wieku dorosłym. Czym i jak karmić, aby zwierzę rosło na tyle szybko, by osiągnąć maksymalny wzrost, a jednocześnie na tyle wolno, aby nie doszło do chorób wynikających z jego zaburzeń?

Czytaj więcej

Czy wiesz, jaki gryzak wybrać dla psa?

09.09.2019

Dobrze żeby były to gryzaki wyprodukowane tylko i wyłącznie z naturalnych surowców, ponieważ dodatki substancji dodatkowych nie powinny się w nich znaleźć. Zalecane techniki wykorzystywane do produkcji gryzaków to przede wszystkim suszenie, w wyniku czego nabierają odporności i wytrzymałości fizycznej zapewniając psu długotrwałą aktywność.

Czytaj więcej

Jakie produkty mogą być szkodliwe dla psów?

09.09.2019

Każdy właściciel psa powinien pamiętać: pies to nie człowiek i ma inne zapotrzebowanie na większość składników odżywczych.

Czytaj więcej

Czy warto, aby w diecie psa występowały zioła?

26.04.2019

W dietoprofilaktyce wielu schorzeń, szczególnie tych wymagającej specjalistycznej diety pomocne mogą okazać się substancje biologicznie czynne pochodzenia roślinnego, a ich źródłem są przede wszystkim warzywa i owoce.

Czytaj więcej