+
Dolina Noteci Superfood karma suszona

Dolina Noteci Superfood Karma Suszona

Superżywność dla psów

to nowoczesna koncepcja żywienia dorosłych psów, łącząca w sobie chrupkość karmy suchej i smakowitość karmy mokrej. Specjalna technologia delikatnego suszenia pozwala zachować jak najwięcej składników odżywczych pochodzących z surowców użytych do produkcji karmy.100 g apetycznej i kruchej karmy suszonej powstało z aż 200 g świeżego mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego. Fundamentem składu jest wysokiej jakości mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym tkanka mięśniowa, z duża zawartością białka oraz kwasów tłuszczowych. Skład, jak i smak karmy, wzbogacają owoce i warzywa – dodatek szpinaku, borówki i malin stanowi idealne uzupełnienie codziennej diety w mikroelementy, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu psa. Zawarte w karmie owoce są tez źródłem kwasów owocowych, a te z kolei wykazują cechy przeciwutleniające i przeciwzapalne. Substancje biologicznie czynne w nich występujące korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego, dróg moczowych oraz hamują procesy związane z uszkadzaniem wątroby i starzeniem się organizmu psa. W skład karmy wchodzą również: siemię lniane, jukka Mojave oraz wodorosty morskie, które znacząco wpływają na funkcje przewodu pokarmowego. Surowce będące źródłem prebiotyków wspomagają prawidłowa kondycje sierści oraz podtrzymują właściwy skład flory jelitowej, dzięki której trawienie przebiega w sposób prawidłowy. Cennym dodatkiem w karmie suszonej z linii Dolina Noteci SUPERFOOD jest omułek nowozelandzki, który odpowiada za utrzymanie dobrego stanu chrząstki stawowej oraz wykazuje działanie przeciwzapalne tkanki kostnej. Produkt ten jest pełnowartościową, urozmaiconą i jednocześnie wygodna forma żywienia dorosłego psa. Dobrym uzupełnieniem diety opartej na polskiej karmie dla psów w wersji suszonej jest podawanie psu świeżej wody do picia, która w sposób naturalny wspomaga przyswajanie składników w niej zawartych.

Dolina Noteci Superfood

Dolina Noteci Superfood Karma Mokra

Superżywność dla psów

 

Czy wiesz, które składniki w karmie dla zwierząt określane są jako superfood? Twój pies je pokocha!

 

Superfood to żywność, która dostarcza zwierzakowi substancje odżywcze w minimalnie przetworzonej, wysoko przyswajalnej formie. Mokra karma dla psa Dolina Noteci Superfood to przede wszystkim starannie dobrane składniki, których zadaniem jest wzmacnianie kondycji i poprawa zdrowia oraz samopoczucia Twojego pupila. Wysoka procentowa zawartość mięsa doskonałej jakości sprawia, że pokarm ten doskonale sprawdzi się dla każdego dorosłego psa, bez względu na jego rozmiar czy rasę.

Dolina Noteci Superfood dla psa wykorzystuje wyłącznie nietypowe składniki mięsne. Dzięki temu jest odpowiednia dla potrzeb psów, które cenią sobie urozmaiconą dietę. Nie zawiera konserwantów i sztucznych dodatków, przez co nie obciąża układu pokarmowego i sprawdzi się w żywieniu zwierząt z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi. Z kolei zawarte w niej naturalne dodatki zadbają o delikatny układ trawienny wrażliwych psów.

 

Jaki jest skład karm Dolina Noteci Superfood?

Karma dla psa Dolina Noteci Superfood to 80% składników mięsnych i produktów pochodzenia zwierzęcego z takich gatunków, jak: kangur, sarna, jeleń, kaczka, gęś, jagnięcina, wołowina czy cielęcina. Białko w tym przypadku jest bardzo dobrze strawne, nawet w 95%. Rzadko występujące w karmach mięsa zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Karma nie zawiera zbóż, które są zbędne w diecie psów, za to jest bogata w zdrowe dodatki. Siemię lniane, babka płesznik i juka Mojave stymulują pracę układu pokarmowego i ułatwiają regularne wypróżnienia. Drożdże piwne poprawiają kondycję skóry i wzmacniają odporność psa. Wodorosty morskie dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwdziałają stanom zapalnym. Omułek nowozelandzki pozytywnie wpływa na sprawność stawów i kości. Dodatek do karmy stanowi również kompleks starannie dobranych witamin i minerałów.

W linii Dolina Noteci Superfood dla psa znalazły się wygodne i poręczne saszetki 300 g, idealne dla mniejszych psów. Prócz tego dostępne są też puszki 400 g i 800 g. Dzięki nim żywienie dużego psa będzie o wiele łatwiejsze.