+

 

Polskie karmy dla kotów – nasze marki

Odpowiednie jedzenie dla kota jest inwestycją w jego zdrowie. To gwarancja dobrej formy, samopoczucia i energii, która pozwala bawić się i odkrywać świat. Zbilansowane posiłki dostosowane do wieku i potrzeb zwierzęcia, odpowiednie ich podawanie oraz podążanie za ulubionymi smakami i konsystencją sprawią, że kot będzie szczęśliwy. A zadowolony pupil to sama radość dla opiekuna. Dlatego tak starannie przyglądamy się dostępnym produktom, analizujemy skład, szukamy karm najlepszej jakości, które zaspokoją potrzeby organizmu i oczywiście staną się ulubionymi smakołykami. Jako producent polskiej karmy dla kotów mamy w swojej ofercie takie produkty, które są różnorodne i spełnią oczekiwania pupili.

kociak

Jak wybrać karmę idealną?

Dzięki doskonale zbilansowanym gotowym posiłkom możemy być pewni, że podajemy pupilowi jedzenie, które idealnie odpowiada na potrzeby i zapewnia mu odpowiednią ilość składników odżywczych, których na co dzień będzie potrzebować. Przede wszystkim dieta kota musi być oparta na wysokoenergetycznym mięsie. Zazwyczaj sięgamy więc po różnego rodzaju mokre karmy dla kota, np. Dolina Noteci, które dostarczają zdrowe ilości tłuszczu i białek. Poza tym w smacznych porcjach znaleźć można taurynę, która wzmacnia serce, układ odpornościowy i nerwowy. Polski producent karmy dla zwierząt domowych Dolina Noteci proponuje nam produkty dla kotów, które zawierają zarówno olej lniany jak i olej z łososia oraz są bogactwem nienasyconych kwasów Omega-3 i -6. W efekcie kot ma piękną sierść, zdrowe zęby i wzrok, a my dbamy o prawidłowe trawienie i kondycję. Także forma posiłków jest bardzo zróżnicowana – puszki, saszetki czy sucha karma doskonale wpisują się w potrzeby mniejszych i starszych kotów oraz ich opiekunów.

Karmy dla kociąt

Wybierając odpowiednią karmę dla kota, przede wszystkim analizujmy listę składników – tak jak robimy to w przypadku jedzenia, które trafia na nasz stół. Świadome zakupy to wyraz dbania o zdrowie, dlatego warto wybrać polską karmę dla kota od godnego zaufania producenta. Im większa zawartość mięsa w karmie, tym lepsza jej jakość, a różnorodność smaków pozwoli dopasować idealne produkty do potrzeb. W przypadku kociąt będą również gwarancją prawidłowego rozwoju. Małe zwierzęta mają większe zapotrzebowanie na energię i dlatego właśnie w karmie im dedykowanej zawarta jest duża ilość białka zwierzęcego oraz kwasów tłuszczowych. Taki pokarm będzie kaloryczny i da siłę na zabawę, polowanie, ćwiczenie umiejętności oraz prawidłowy rozwój.

Karmy dla dorosłych kotów

Koty – szczególnie te przebywające w domach – nie mają już tak dużo ruchu. Ich pożywienie powinno bazować na lekkostrawnym mięsie i kwasach tłuszczowych. Choć większość z naszych kocich pieszczochów rzadko kiedy wykazuje intensywną aktywność fizyczną, to ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze nie jest wcale mniej ważne, niż u ich dzikich kuzynów. Jeśli pupil jest aktywny i często wychodzi na zewnątrz, warto zadbać o wyższą kaloryczność, odpowiednią ilość białka. To one dają energię, by mierzyć się z różnego rodzaju wyzwaniami. Odpowiednie karmy dedykowane są również kotom po sterylizacji oraz zwierzętom z nadwagą.

Karmy dla seniora

Dojrzały kot będzie wymagać lekkostrawnej i niskokalorycznej karmy. Ograniczona aktywność, a także zdarzające się problemy z poruszaniem powinny inspirować do poszukiwań produktów o niskiej zawartości tłuszczu, w których znajdą się składniki, które poprawią kondycję stawów. Warto pamiętać, że w przypadku alergii czy chorób należy pupilowi dobrać odpowiednią do jego potrzeb karmę i warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą. Takie jedzenie nie tylko dostarcza składników odżywczych, ale również pozwala poradzić sobie z problemami zdrowotnymi. Produkowana przez nas polska karma dla kotów jest w stanie zaspokoić te potrzeby.

Miłość do kota to także troska o to, co daje mu się do jedzenia. Prawidłowo zbilansowany jadłospis jest gwarancją zdrowia, rozwoju, daje energię do zabawy, sprawia, że zwierzak jest piękny i zadbany. I oczywiście niezmiennie dalej chodzi swoimi ścieżkami.

kot

Dolina Noteci Premium

DOLINA NOTECI PREMIUM skierowana jest do właścicieli psów i kotów, którzy dbają o zbilansowaną i pełnowartościową dietę swoich pupili, a co za tym idzie, poszukują karm charakteryzujących się najwyższą jakością. Nasz produkt składa się wyłącznie z przechodzących wieloetapowy proces selekcji starannie dobranych składników, który zadowoli wymagania nawet rygorystycznych smakoszy. DOLINA NOTECI PREMIUM jest marką dostępną wyłącznie w najlepszych sklepach zoologicznych. Warzywa i owoce kupowane od lokalnych dostawców, które zawarte są w karmie dodają smakowitości, jednocześnie poprzez swoją konsystencję mechanicznie ocierają się o ścianę przewodu pokarmowego pobudzając jego perystaltykę oraz stymulując wydzielanie m.in. hormonów przewodu pokarmowego. Odpowiednio skomponowane składniki zapewniają prawidłowe zmineralizowanie kości i zębów oraz utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Dolina Noteci Superfood

Takim mianem określa się pokarmy, które oprócz zawartości wszystkich składników odżywczych, związków mineralnych i witamin dostarczają także wyjątkowo cennych związków biologicznie czynnych, przeciwutleniaczy i błonnika. Suma ich działania wywiera korzystny wpływ na zdrowie. Superfood nie tylko świetnie odżywia i utrzymuje organizm w doskonałej formie, ale wykazuje też właściwości dietoprofilaktyczne, czyli zapobiega występowaniu chorób m.in. dietozależnych (układu sercowo-naczyniowego, kostnego). Systematyczne stosowanie tej grupy produktów stymuluje funkcje układu immunologicznego dzięki czemu pozytywne efekty są obserwowane w całym organizmie.

Natural Taste

Karmy marki Natural Taste przeznaczone są dla opiekunów psów i kotów, którym zależy na zbilansowanej, odpowiednio dobranej diecie. Produkty dostępne pod marką Natural Taste stanowią pełnoporcjowy, lekkostrawny i bogaty w białko oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe posiłek. Karmy Natural Taste są zbilansowane pod kątem zawartości składników mineralnych i witaminowych w oparciu o nowoczesne formy żywieniowe. Dostarczają one też łatwostrawnych składników energetycznych w ilościach koniecznych do prawidłowej stymulacji przebiegu procesów metabolicznych. Odpowiednio dobrane składniki pozytywnie wpływają na kondycję skóry i poprawiają wygląd sierści. Co więcej, odgrywają istotną rolę w stymulacji funkcji obronnych organizmu. Karmy Natural Taste są zalecane w codziennym żywieniu z uwagi na zapewnienie utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu czworonoga.

Piper Animals

Karma Piper Animals produkowana przez Dolinę Noteci dedykowana jest właścicielom czworonogów, którzy szczególnie dbają o pełnowartościową dietę swoich podopiecznych. Najwyższej jakości składniki przechodzące wieloetapowy proces selekcji dają nam pewność, że karma spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kotów.

Rafi Cat

Linia RAFI to pełnoporcjowe karmy pokrywające w 100% dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, mineralne i witaminowe.