+

Misja firmy – Dolina Noteci

Dolina Noteci karmą stoi!

Na północy Wielkopolski, tuż obok najwyższego wzgórza Dębowej Góry, wśród malowniczych krajobrazów znajduje się najnowocześniejszy w Europie zakład produkcyjny czołowego polskiego producenta karmy dla zwierząt domowych DNP sp. z.o.o, właściciela marki Dolina Noteci. Sama nazwa to nie tylko krajobrazowe położenie firmy, ale również cała filozofia jej działania. Zdrowy tryb życia, odpowiednio skomponowane jedzenie dla pupili, które produkowane jest z miłością.
W skład karmy wchodzą najlepsze surowce, wysoka jakość produktów, świeże owoce
i warzywa od lokalnych dostawców. Dzięki darom natury z czystego regionu karma powstająca w Dolinie Noteci zadowala nawet najbardziej wyrafinowane zwierzęce podniebienia. Co najważniejsze, cały proces może zobaczyć każdy, ponieważ zakład został przystosowany dla odwiedzających go miłośników zwierząt.

Wszystko przez Prezesa…

Hau!

Chciałem się z Wami przywitać nieśmiałym szczeknięciem – jestem tu nowy i mam nadzieję, że dobrze mnie przyjmiecie. Nazywam się Pies Prezes II i przejmuję psieStery w Dolinie Noteci – a przede mną nie lada wyzwanie! Wszak zająłem miejsce psiej legendy – Psa Prezesa, od którego wszystko się zaczęło – chciał jeść smaczniej, lepiej i zdrowiej. To dzięki niemu powstała Dolina Noteci – karma, którą psy chcą jeść każdego dnia. Wprowadził też swoją PSIjaciółkę Moli do świata Doliny Noteci, wspólnie czuwali nad najnowszymi karmami, które przygotowują nasi najlepsi technolodzy.

Do tej pory to on trzymał swoją łapę na tym, aby w Dolinie Noteci wszystko działało dobrze i dla dobra psów i kotów! Uroczyście przysięgam, że zrobię wszystko, co w moich łapkach, żeby Pies Prezes nie musiał, się za mnie wstydzić spoglądając zza tęczowego mostu. W zwąchiwaniu pyszności pomaga mi Moli, którą już dobrze znacie, bo jak wiadomo – co dwie głowy, to nie jedna! Zawsze dobrze mieć kompana.❤

Stawiam pierwsze kroki w Dolinie Noteci – ale już wiem, jak powinna smakować najpyszniejsza i najzdrowsza karma – z tym zmysłem trzeba się urodzić!? Z pewnością mam to w genach, my Prezesi wiemy co pieskom (i kotom też!) w duszy gra! Chcemy jeść pysznie i zdrowo! Nie dla nas resztki ze stołu, ale wspólna miska z moim opiekunem już wchodzi w grę! Zapytacie jak to możliwe? Karmy, nad którymi trzymam łapę w Dolinie Noteci są produkowane z surowców human grade – a to znaczy, że te surowce są przeznaczone do spożycia przez ludzi – to nie lada wyzwanie, stworzyć taki produkt, ale u nas, w Dolinie Noteci wszystko jest możliwe! Karmy z malinami czy jagodami goji? Proszę bardzo! Karmy mokre, soczyste i pełne mięsa – ależ oczywiście! A może chrupiące karmy suszone ciepłym powietrzem? Też je mamy! W Dolinie Noteci mamy wszystko dla psich i kocich smakoszy.

Wspólnie z Moli doglądamy produkcji karm, również trzymamy łapki nad sklepem internetowym – mamy oko na ekipę pakującą Wasze paczki i zawsze dokładnie sprawdzamy, co trafi „Do Łap Własnych” naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli nie wiecie, na co się zdecydować, polecam Wam skorzystanie z porady naszego doktorka – Jacka Wilczaka – on zawsze trafi w gusta niezdecydowanych. ?

Ja poleciłbym Wam wszystko, co mamy – pyszną, polską karmę, piszczące piłeczki i wygodne legowisko do wypoczynku po całodziennym szaleństwie! Oświadczam, że z dumą będę kontynuował misję Psa Prezesa, który pomagał bezdomnym czworonogom w schroniskach. Z radością w moim malutkim psim sercu wydam dekret, na podstawie którego ich miski wypełnią się naszą karmą. Bo Dolina Noteci, to coś więcej niż karma – to miłość do zwierząt, przyjaźń i pasja, które połączyły nas, by robić dużo dobra na rzecz naszych czworonożnych przyjaciół.❤

Misja

Dolina Noteci to marka, której zależy na propagowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia – dlatego pod swoimi skrzydłami mają drużyny: piłkarską – Dolina Noteci Soccer Team, rajdową – Dolina Noteci Rally Team, oraz są sponsorem mistrza świata psich zaprzęgów – Igora Tracza – Dolina Noteci Racing Team. Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna wpisują się w filozofię marki. Cały team Doliny Noteci udowadnia, że ich firma jest najlepsza nie tylko w produkcji karmy. Na każdym polu swojej działalności drużyny Doliny Noteci zdobywają wysokie lokaty.

Wybieraj to, co najlepsze

Flagową linią producenta na polskim rynku zoologicznym jest linia karm Dolina Noteci Premium. Czerpiąc z dóbr płynących z geograficznego położenia zakładu do produkcji karmy firma wykorzystuje polskie warzywa i owoce starannie pielęgnowane i zbierane przez rolników z Doliny Noteci, których pola sąsiadują z zakładem. Dzięki współpracy z nimi, Dolina Noteci ma pewność, że w karmie znajduje się to, co najlepsze. Starannie dobrane, wysokiej jakości składniki mięsne z dodatkami świeżych polskich warzyw i owoców pozwalają stworzyć produkt najlepszej jakości.

Jakość sama w sobie

Pozycja jaką Dolina Noteci wypracowała sobie w Polsce pozwoliła rozwijać markę także na rynkach zagranicznych. Polską karmę można już zobaczyć na półkach sklepów zoologicznych w Estonii, Finlandii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Czechach, Litwie i Chorwacji… To jeszcze nie koniec. Rozbudowa zakładu  pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych, w związku z tym firma w przyszłym roku przewiduje znaczny wzrost eksportu. Flagowym produktem eksportowym jest linia Piper, w której dostępne są karmy jednobiałkowe, karmy dla juniorów i seniorów. Ekspansja tej linii stale rośnie, w związku z tym producent ciągle dba o jej rozwój i wzbogacanie o nowe smaki oraz karmy funkcjonalne.

Gramy fair

Co więcej, Dolina Noteci, jako firma godna zaufania, otwarcie informuje konsumentów o składzie swoich produktów. Na etykietach karm znajdują się szczegółowe informacje dotyczące składu, składników analitycznych i dodatków dietetycznych stosowanych w procesie produkcji. Firma jako jedna z nielicznych udostępnia konsumentom wyniki badań swoich produktów chcąc w ten sposób przekazać jak najwięcej informacji o wartościach odżywczych swoich produktów. Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci” w Polanowie posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju, dzięki czemu firma dociera ze swoimi produktami do coraz szerszej grupy odbiorców. W kwestii sprzedaży krajowej firma skupia się na dwóch kanałach dystrybucji: spożywczym oraz zoologicznym.  Rynkowi spożywczemu dedykowane są karmy marki RAFI, które, swoją jakością w niczym nie ustępują liderom rynku. Co więcej, marka RAFI jest uważana za jedną z wiodących marek na polskim rynku karm. – Coraz częściej klienci popierający rozwój polskiej gospodarki podkreślają i doceniają fakt, iż Dolina Noteci to polski producent – zauważa Krzysztof Kubicki, Szef Sprzedaży Terenowej Dolina Noteci.

Z dbałością o klienta

Podążając za nowymi trendami, firma otworzyła także sklep internetowy. Każdy kto zdecyduje się na zakup karm przez Internet, może liczyć na profesjonalną obsługę. Listy intencyjne, gadżety dla właścicieli psów, częste gratisy do zamówień i indywidualne podejście do każdego klienta to cechy, które wyróżniają sklep internetowy Dolina Noteci spośród wielu innych. Za zamówienia złożone w środy klienci nie ponoszą kosztów przesyłki. Oprócz karmy, w ofercie sklepu internetowego znajdziemy ekskluzywne produkty do pielęgnacji zwierząt marki Wahl i Reliq. W e-sklepie zadbano też o to, aby maksymalnie ułatwić Klientowi zakupy – dzięki zamieszczeniu na stronie szeregu porad eksperta do spraw żywienia zwierząt, właściciel nie powinien mieć problemu z doborem karmy odpowiedniej dla swojego pupila. Każdy właściciel czworonoga może także skontaktować się z doktorem Jackiem Wilczakiem – ekspertem ds. żywienia zwierząt , aby udzielił on indywidualnej porady dotyczącej diety dla jego pupila.

Odpowiedzialność społeczna

Niezwykle ważnym elementem naszej strategii jest odpowiedzialność społeczna. Zdajemy sobie sprawę, że nasza działalność ma wpływ na życie pupili – również tych zapomnianych, które nie znalazły swojego domu. W związku z tym firma podejmuje wiele przedsięwzięć o charakterze prospołecznym i charytatywnym, w zakresie opieki i pomocy zwierzętom. Jako producent karmy dla zwierząt jesteśmy szczególnie wrażliwi na ich los. Dobrowolne i aktywne działania podejmowane przez naszą firmę mające na celu kreowanie lepszej rzeczywistości społecznej to nie tylko systematyczne przekazywanie karmy dla potrzebujących zwierząt, ale także popieranie inicjatyw związanych z adopcją bezdomnych, porzuconych psów czy kotów. Należy pamiętać, że obywatele mają nie tylko prawa, ale również obowiązki względem środowiska, w którym żyją. Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz zwierząt stanowią integralny element naszych działań.

Dolina Noteci Green

 

1. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII –  energię wytwarzaną przez słońce wykorzystujemy do pracy naszego zakładu. Prawdopodobnie jako jedyna firma z branży petfood korzystamy w naszej produkcji z użycia odnawialnych źródeł energii.

2. RECYKLING i CERTYFIKAT FSC – wiemy jak długo odkładające opakowania szkodzą naturalnemu środowisku, dlatego zajmujemy się segregacją odpadów począwszy od hal produkcyjnych, a następnie przekazujemy je do wykwalifikownych firm zajmujących się ich ponownym wykorzystaniem. Współpracujemy także z Organizacjami Odzysku Opakowań. Ważne jest też to z jakich surowców korzystamy do produkcji naszych karm – my  wybieramy te opatrzone certyfikatem FSC, który gwarantuje, że pochodzą one z odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

3. TECHNOLOGIA LED – gdyby słońce mogło świecić całą dobę… ☺Ale nie może i musimy doświetlać się światłem sztucznym. W naszym zakładzie wybraliśmy technologię LED, ponieważ to oświetlenie zużywa o 85% energii mniej, a żarówki posiadają 25-cio krotnie wyższą żywotność, niż te zwykłe.

4. WODA – to jeden z najważniejszych żywiołów , dlatego w naszej firmie nie ma mowy o marnowaniu jej! Posiadamy własne ujęcie wody, o bardzo dobrej jakości, które w całości pokrywa nasze zapotrzebowanie na nią, a także podnosi ona jakość i smakowitość karm Dolina Noteci. Korzystamy z niej w sposób racjonalny – tą, która została użyta w procesach technologicznych odzyskujemy by wykorzystywać ją wielokrotnie. W stały sposób monitorujemy zużycie wody i robimy wszystko co w naszej mocy, by zużywać jej jak najmniej.

5. GAZ ZIEMNY i REDUKCJA CO2 – nasz zakład w całości opalany jest gazem ziemnym, dzięki czemu emisja pyłów i CO2 do atmosfery jest znikoma. Dodatkowo nieustannie staramy się zredukować swoje emisje dwutlenku węgla, a tym samym mieć mniejszy wpływ na globalne ocieplenie.

Dolina Noteci Green

6. ODPOWIEDZIALNY TRANSPORT  – ważne jest nie tylko, aby nasze produkty dotarły do klientów na czas, ale też sposób w jaki do nich dotrą – dlatego większość naszej floty samochodowej posiada europejski standard emisji spalin co najmniej EURO 5.

7. TECHNOLOGIE – za pomocą nowoczesnych aplikacji prowadzimy stały monitoring pracy kotłowni, zużycia gazu, pracy stacji uzdatnia wody i studni, pracy układów chłodniczych, co umożliwia bardzo szybkie reagowanie na ewentualne awarie. Jesteśmy przygotowani, aby jak najszybciej na nie reagować, bez strat dla środowiska.

8. SYSTEM PN-EN ISO 14001:2015 –  organizacja wdrożyła system i zobowiązuje się do proaktywnych  działań,  zmierzających do ochrony środowiska przed skażeniami i degradacją.

9. MILION MIESZKAŃ DLA PSZCZÓŁ – niemal połowa z występujących w Polsce gatunków pszczołowatych znajduje się na tzw. czerwonej liście i jest zagrożona wyginięciem. Ich działalność dla człowieka, środowiska i gospodarki jest nie do przecenienia, dlatego staramy się w naszej działalności o nich nie zapominać – mamy pod swoją opieką pasiekę i dążymy do tego, aby stworzyć warunki do życia dla miliona pszczół. Jest o co walczyć, gdyż w samej Europie istnienie ponad tysiąca odmian roślin zależy  od zapylania przez pszczoły.

10. SZKOLENIA PRACOWNIKÓW – ludzie są najważniejsi, ponieważ mają największy wpływ na środowisko, dlatego stale szkolimy i zwiększamy świadomość naszych pracowników z zakresu jego ochrony.  Pracownicy zdają sobie sprawę z wyjątkowości położenia zakładu, czyli rezerwatu Dębowa Góra, mając na uwadze niepowtarzalność tego terenu.