+

Opieka nad osieroconym kociakiem – część 1

24.04.2023

Koty to zwierzęta, które na świat przychodzą jako stworzenia niesamodzielne. Za opiekę nad maluchami w pierwszym okresie ich życia odpowiada matka. Jeśli jednak jej zabraknie, to można spróbować stać się dla malucha opiekunem zastępczym. Ostrzegamy jednak – jest to zadanie trudne i można je śmiało nazwać pracą na pełen etat!

Czytaj więcej

Czy koty nie lubią wody?

12.04.2023

W świadomości wielu osób kot i woda to dwie absolutnie przeciwstawne rzeczy. Jednak czy tak jest naprawdę? Czy koty faktycznie nie lubią wody, czy się jej boją? Przekonajmy się!

Czytaj więcej

Kot drapie meble – jak go tego oduczyć?

24.08.2022

Koty z natury są drapieżnikami, co jak sama nazwa wskazuje, drapanie i fizyczne podejście do zmierzenia się z przeszkodą, czy emocjami, jest naturalne.

Czytaj więcej

Gdzie i jak głaskać kota, aby zadbać o jego komfort?

04.08.2022

Miękkie, delikatne futerko i wdzięczne mruczenie wpływają na nas relaksująco, a nawet obniżają poziom stresu! Nic zatem dziwnego, że uwielbiamy głaskać naszych czworonożnych przyjaciół, jednak czy na pewno robimy to właściwie?

Czytaj więcej

Jak sprawdzić hodowlę kotów?

04.08.2022

Dumny, charakteryzujący się odpowiednią wielkością, umaszczeniem, a nawet charakterem kot z rodowodem to marzenie wielu miłośników tych majestatycznych stworzeń. Niestety ze względu na luki prawne,

Czytaj więcej