+

Dlaczego koty się ocierają?

09.07.2024

Kiedy Twój kot się ociera, nie jest to przypadkowe zachowanie. Ocieranie się ma głębokie znaczenie w kociej komunikacji, służy do oznaczania terytorium, wyrażania uczuć i budowania więzi z właścicielem. Dowiedz się więcej o powodach, dla których kot się ociera, i jak zrozumieć jego zachowania.

Czytaj więcej

Dlaczego koty to mali złodzieje?

27.06.2024

Opiekunowie kotów często skarżą się, że giną im w domu różne rzeczy – małe przedmioty, jedzenie z talerza a nawet biżuteria, natomiast głównym podejrzanym w sprawie o „kradzież” jest ich pupil. I choć cała sytuacja może na pierwszy rzut oka wywoływać śmiech, to jednak w rzeczywistości istnieje w niej spore zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kota.

Czytaj więcej

Dlaczego koty nie spadają na cztery łapy?

25.06.2024

Jednym z najbardziej popularnych przysłów, w którym mowa o kocie, jest to o spadaniu przez niego zawsze na cztery łapy. Oznacza ono, oczywiście w przenośni, umiejętność wyjścia z każdej opresji bez szwanku. Niektórzy rozumieją je zbyt dosłownie, zakładając, że koty są odporne na upadki z wysokości i nigdy nie zrobią sobie krzywdy. Niestety nie jest to prawdą.

Czytaj więcej

Pierwsza ruja u kotki — co warto wiedzieć?

16.04.2024

Ruja u kotki to często bardzo trudne doświadczenie – zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekunów. Samice w okresie aktywności płciowej bywają bowiem bardzo niespokojne, głośne i drażliwe. Istnieją jednak pewne metody, które pozwalają złagodzić nieprzyjemne objawy. Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, co to jest ruja u kotki, ile trwa oraz jak pomóc pupilowi przetrwać ten trudny okres.

Czytaj więcej

Opieka nad osieroconym kociakiem – część 1

24.04.2023

Koty to zwierzęta, które na świat przychodzą jako stworzenia niesamodzielne. Za opiekę nad maluchami w pierwszym okresie ich życia odpowiada matka. Jeśli jednak jej zabraknie, to można spróbować stać się dla malucha opiekunem zastępczym. Ostrzegamy jednak – jest to zadanie trudne i można je śmiało nazwać pracą na pełen etat!

Czytaj więcej

Czy koty nie lubią wody?

12.04.2023

W świadomości wielu osób kot i woda to dwie absolutnie przeciwstawne rzeczy. Jednak czy tak jest naprawdę? Czy koty faktycznie nie lubią wody, czy się jej boją? Przekonajmy się!

Czytaj więcej

Kot drapie meble – jak go tego oduczyć?

24.08.2022

Koty z natury są drapieżnikami, co jak sama nazwa wskazuje, drapanie i fizyczne podejście do zmierzenia się z przeszkodą, czy emocjami, jest naturalne.

Czytaj więcej

Gdzie i jak głaskać kota, aby zadbać o jego komfort?

04.08.2022

Miękkie, delikatne futerko i wdzięczne mruczenie wpływają na nas relaksująco, a nawet obniżają poziom stresu! Nic zatem dziwnego, że uwielbiamy głaskać naszych czworonożnych przyjaciół, jednak czy na pewno robimy to właściwie?

Czytaj więcej

Jak sprawdzić hodowlę kotów?

04.08.2022

Dumny, charakteryzujący się odpowiednią wielkością, umaszczeniem, a nawet charakterem kot z rodowodem to marzenie wielu miłośników tych majestatycznych stworzeń. Niestety ze względu na luki prawne,

Czytaj więcej