+

Prawidłowe żywienie kota wcale nie jest takie trudne, jednak w natłoku informacji od znajomych, sąsiadów czy znalezionych w sieci można się pogubić! Od tego, co je kot, zależy jego odpowiednie samopoczucie. Z tego powodu kocia dieta powinna być właściwie zbilansowana, zupełnie inaczej niż psia, co zaskakuje wiele osób. Bez względu na wybraną metodę żywienia – jedzenie surowe, gotowa sucha czy mokra karma – ważne jest, aby poznać podstawy diety kota.

Czy kot może jeść psią karmę? Albo czy powinien mieć dostępną miseczkę z mlekiem? Na te i inne pytania odpowiedzą umieszczone w tym dziale porady dotyczące kotów. Zostały one stworzone przez specjalistów, dla których żywienie kota nie ma żadnych tajemnic. Wszystkie artykuły zawierają dokładne informacje na temat zasad, według których powinna być zbilansowana kocia dieta, a także tego, dlaczego niektóre produkty są w niej zabronione. Dzięki naszym artykułom każdy koci opiekun zyska wiedzę niezbędną do zapewnienia pupilowi długiego, zdrowego życia.

Wiecznie głodny kot

20.03.2020

Właściciele kotów uważają, że widok wiecznie głodnego pupila wymaga głębszego zastanowienia. Rozwiązaniem powinna być prawidłowa interpretacja postępowania kota, by nie doprowadzić do przekarmienia, a w konsekwencji do powstania nadwagi i otyłości. Jak więc radzić sobie z pupilem, który ma nieposkromiony apetyt? Jak karmić kota łasucha? Na wszystkie pytania odpowiada dr Jacek Wilczak, ekspert w dziedzinie żywienia zwierząt domowych.

Czytaj więcej

Karma dla kota – na czym polega jej smakowitość?

23.01.2020

Koty, podobnie jak większość osobników, mają indywidualne preferencje smakowe. Nic więc dziwnego, że jedna karma zniknie z miski mruczącego pupila w mgnieniu oka, inna nie będzie cieszyła się jego zainteresowaniem. Od czego to zależy? Na czym polega smakowitość karmy dla kota? Jak uniknąć neofobii i przekonać go do innego jedzenia?

Czytaj więcej

Jak żywić szczenięta i młode koty?

22.11.2019

Żywienie juniorów to jedno z największych wyzwań w hodowli. Każdy właściciel wie, że prawidłowy wzrost i rozwój młodego organizmu to podstawa zdrowia w wieku dorosłym. Czym i jak karmić, aby zwierzę rosło na tyle szybko, by osiągnąć maksymalny wzrost, a jednocześnie na tyle wolno, aby nie doszło do chorób wynikających z jego zaburzeń?

Czytaj więcej

Otyłość – poważny problem wśród kotów dorosłych

09.09.2019

Otyłość jest coraz częściej diagnozowana u kotów dorosłych. Prowadzi do wielu schorzeń, wśród których najczęściej pojawia się cukrzyca typu II, choroby stawów, choroby o podłożu zapalnym.

Czytaj więcej