Wielu opiekunów zastanawia się, co oznacza konkretne zachowanie psa. Nie każdy człowiek jest w stanie szybko zrozumieć to, co komunikuje mu jego pupil – a warto się tego nauczyć, aby wzajemne relacje były pozytywne. Na naszym blogu przygotowaliśmy psie porady, które przybliżają wiele psich zachowań i pozwalają je zrozumieć każdemu opiekunowi. Dzięki nim będzie można łatwiej nauczyć psa zachowania spokoju w stresujących momentach albo przekonać go do łatwiejszej akceptacji obcych miejsc czy nagłych dźwięków.
Niespożyta energia, nadpobudliwość, wycofanie, strach – te wszystkie emocje mogą towarzyszyć czworonogom każdego dnia. Zachowanie zwierzaka można w pewien sposób modulować, jeśli wie się, z czego ono wynika i jakie ma rezultaty. Dzięki temu łatwiej jest pomóc psu w przejściu trudnych dla niego chwil, co zmniejsza odczuwany przez niego stres. Jest to też dobry sposób na to, aby zminimalizować negatywne dla człowieka skutki, na przykład niszczenie czy wycie. Dzięki naszym poradom każdy opiekun będzie w stanie lepiej porozumiewać się ze swoim psem.
Schroniska dla psów to miejsca, które często są przepełnione przez czekające na nowy dom czworonogi. Osoby, które chcą do swojej rodziny zaprosić nowego członka i mają zamiar znaleźć go właśnie w schronisku, muszą pamiętać, że mogą trafić na osobnika po przejściach. Adopcja psa to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki.
Choć dla każdego opiekuna jego pies jest najsłodszym i najbardziej uroczym stworzeniem na świecie, są sytuacje, które nie należą do przyjemnych. Jedną z nich jest zjadanie przez psa odchodów czy przypadkowych przedmiotów znalezionych na ulicy. Sprawdź, dlaczego pies je spożywa i jak temu zaradzić!
Zdecydowałeś się na założenie hodowli psów. Masz zdrową suczkę, którą regularnie poddajesz badaniom weterynaryjnym i której zapewniasz odpowiednią ilość ruchu oraz odpowiednią karmę dla psa. Nadszedł czas, by doczekać się miotu uroczych szczeniąt, ale wcześniej, będziesz musiał znaleźć właściwego psa-reproduktora.
Na mapie turystycznej wciąż przybywa hoteli, w których można przenocować razem ze swoim czworonogiem. Nie zawsze jednak istnieje możliwość zabrania pupila ze sobą.
Dzięki aktywności fizycznej pies ma prawidłowo rozwinięte mięśnie, stawy i kości. Spala też kalorie, co uwalnia energię z organizmu. Ruch jest niezbędny dla jego zdrowia, ale pamiętajmy o tym, że jego porcja jest uzależniona od wieku pupila, a także rasy jaką reprezentuje. Niektóre rasy psów potrzebują więcej aktywności, inne mniej.
Aby podróż pociągiem z pupilem przebiegła przyjemnie, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.