+

Wielu opiekunów zastanawia się, co oznacza konkretne zachowanie psa. Nie każdy człowiek jest w stanie szybko zrozumieć to, co komunikuje mu jego pupil – a warto się tego nauczyć, aby wzajemne relacje były pozytywne. Na naszym blogu przygotowaliśmy psie porady, które przybliżają wiele psich zachowań i pozwalają je zrozumieć każdemu opiekunowi. Dzięki nim będzie można łatwiej nauczyć psa zachowania spokoju w stresujących momentach albo przekonać go do łatwiejszej akceptacji obcych miejsc czy nagłych dźwięków.
Niespożyta energia, nadpobudliwość, wycofanie, strach – te wszystkie emocje mogą towarzyszyć czworonogom każdego dnia. Zachowanie zwierzaka można w pewien sposób modulować, jeśli wie się, z czego ono wynika i jakie ma rezultaty. Dzięki temu łatwiej jest pomóc psu w przejściu trudnych dla niego chwil, co zmniejsza odczuwany przez niego stres. Jest to też dobry sposób na to, aby zminimalizować negatywne dla człowieka skutki, na przykład niszczenie czy wycie. Dzięki naszym poradom każdy opiekun będzie w stanie lepiej porozumiewać się ze swoim psem.

Hotel dla psa – co warto przygotować pupilowi?

09.01.2020

Na mapie turystycznej wciąż przybywa hoteli, w których można przenocować razem ze swoim czworonogiem. Nie zawsze jednak istnieje możliwość zabrania pupila ze sobą.

Czytaj więcej

Aktywność fizyczna psa zimą

02.01.2020

„Pogoda taka, że i psa nie wygonisz…” – to jedno z ludowych powiedzonek, stosujące się jednak raczej do właścicieli czworonogów, a nie ich samych.
Tymczasem to niezupełnie tak wygląda. Muszą być wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne, żeby nie wyjść z psem na spacer, a to zdarza się bardzo, bardzo rzadko.

Czytaj więcej

Jak pomóc psu w Sylwestra?

19.12.2019

Noc, na którą większość z nas czeka z niecierpliwością, może być koszmarem dla naszych czworonożnych pupili. Głośne fajerwerki, efekty świetlne i zapach spalenizny działają stresująco nie tylko na zwierzęta dziko żyjące, ale też domowe. Już teraz warto zastanowić się jak pomóc psu przetrwać Sylwestra.

Czytaj więcej

Zadbaj o to, by Twemu psu nie brakowało ruchu!

08.09.2019

Dzięki aktywności fizycznej pies ma prawidłowo rozwinięte mięśnie, stawy i kości. Spala też kalorie, co uwalnia energię z organizmu. Ruch jest niezbędny dla jego zdrowia, ale pamiętajmy o tym, że jego porcja jest uzależniona od wieku pupila, a także rasy jaką reprezentuje. Niektóre rasy psów potrzebują więcej aktywności, inne mniej.

Czytaj więcej

Jak pomóc pupilowi oswoić się w nowym miejscu podczas wakacji?

14.06.2019

Wakacje z psem


Poznaj 4 wskazówki, które podpowiedzą Ci jak pomóc pupilowi oswoić się w nowym miejscu, aby podczas wakacji czuł się komfortowo:

Czytaj więcej

Czy wiesz, jak podróżować z psem pociągiem?

14.06.2019

Aby podróż pociągiem z pupilem przebiegła przyjemnie, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Czytaj więcej