+

Każdy właściciel kota chce, aby jego pupil był zdrowy i zadbany. Jeśli też jesteś opiekunem mruczka – mamy dla Ciebie sprawdzone informacje, dzięki którym Twój kot będzie czuł się dobrze. Grunt to… edukacja, dlatego na naszym blogu znajdziesz kompendium wiedzy dot. istotnych, opartych na badaniach artykułów mówiących o tym jak dbać o swojego pupila w najlepszy sposób. Zastanawiasz się, w jaki sposób umilić pupilowi kontrolną wizytę u weterynarza? Sięgnij do naszych treści, które oparte są na wiedzy naukowej oraz doświadczonych kocich opiekunów. Jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze wskazówki sprawią, że życie z czworonożnym przyjacielem będzie ciekawą przygodą.

Przeczytaj również nasze pozostałe artykuły o kotach!

Dlaczego koty nie spadają na cztery łapy?

25.06.2024

Jednym z najbardziej popularnych przysłów, w którym mowa o kocie, jest to o spadaniu przez niego zawsze na cztery łapy. Oznacza ono, oczywiście w przenośni, umiejętność wyjścia z każdej opresji bez szwanku. Niektórzy rozumieją je zbyt dosłownie, zakładając, że koty są odporne na upadki z wysokości i nigdy nie zrobią sobie krzywdy. Niestety nie jest to prawdą.

Czytaj więcej

Dlaczego kot ciągle chodzi do kuwety? Układ moczowy kota

25.06.2024

Zapalenie pęcherza u kota to częsty problem zdrowotny, który może prowadzić do poważnych komplikacji, jeśli nie zostanie odpowiednio szybko zdiagnozowany i leczony. Objawia się częstym oddawaniem moczu, bólem podczas mikcji oraz obecnością krwi w moczu. Dowiedz się, jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia zapalenia pęcherza u kota, aby zapewnić swojemu pupilowi szybki powrót do zdrowia.

Czytaj więcej

Ile lat żyją koty?

07.05.2024

Każdy właściciel kota pragnie, aby jego pupil żył jak najdłużej, zachowując zdrowie i witalność. Ale ile lat żyją koty? Odpowiedź na to pytanie może być różna w zależności od wielu czynników, takich jak genetyka, dieta czy tryb życia. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu, aby zrozumieć, co naprawdę wpływa na długość życia naszych futrzanych przyjaciół.

Czytaj więcej

Syndrom głodu u kota – co to jest i jak się objawia?

10.05.2023

W tym artykule omówimy zaburzony stan zdrowia u kotów zwany syndromem głodu. Nadmierny głód u kota może być konsekwencją wielu poważnych problemów zdrowotnych, nie tylko fizycznych, ale i psychicznych. Zaspokojenie głodu to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych u zwierząt. Ale co zrobić, kiedy nasz kot nie może odejść od miski i każdy posiłek traktuje jak ostatni? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i w jaki sposób postępować z kotem z syndromem głodu? Przeczytaj!

Czytaj więcej

Jak walczyć z otyłością u kota? Zadbaj o zdrowie swojego pupila!

25.01.2023

Otyłość to poważny problem nie tylko wśród ludzi, ale także zwierząt domowych. Źle dobrany pokarm, mała ilość ruchu, a także osobnicze predyspozycje prowadzą coraz częściej do gromadzenia się zbędnej tkanki tłuszczowej, a to z kolei powoduje rozwój dalszych problemów zarówno zdrowotnych, jak i behawioralnych. Aby skutecznie pomóc otyłemu kotu trzeba zacząć działać jak najszybciej i jednocześnie robić to z głową.

Czytaj więcej

Parę słów o kocim linieniu

05.12.2022

Wśród wielu kociarzy funkcjonuje powiedzenie: „W moim domu futro jest przyprawą”, a pojedyncze włoski nie dziwą nikogo, nawet gdy znajduje się je w kubku z kawą. Tak, kocia sierść potrafi dostać się dosłownie wszędzie. Czy powinno nas to martwić? To zależy.

Czytaj więcej

Jak sprawdzić hodowlę kotów?

04.08.2022

Dumny, charakteryzujący się odpowiednią wielkością, umaszczeniem, a nawet charakterem kot z rodowodem to marzenie wielu miłośników tych majestatycznych stworzeń. Niestety ze względu na luki prawne,

Czytaj więcej

Czy powinniśmy wyprowadzać koty na spacer?

13.07.2022

O kotach mówi się, że lubią chodzić własnymi drogami. Jeszcze niedawno widok mruczka na smyczy budził powszechne zdziwienie, a jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się wyprowadzać swojego pupila na spacer.

Czytaj więcej

Czy każdy może zostać lekarzem weterynarii?

09.06.2022

Lekarz medycyny weterynaryjnej to profesja, która powinna być wykonywany nie tylko z pobudek finansowych, ale przede wszystkim z pasji i miłości do zwierząt. Teoretycznie każdy może podjąć się tego fachu, jednak w praktyce nie wszyscy się do tego nadają.

Czytaj więcej

Otyłość – poważny problem wśród kotów dorosłych

09.09.2019

Otyłość jest coraz częściej diagnozowana u kotów dorosłych. Prowadzi do wielu schorzeń, wśród których najczęściej pojawia się cukrzyca typu II, choroby stawów, choroby o podłożu zapalnym.

Czytaj więcej