+

Każdy właściciel kota chce, aby jego pupil był zdrowy i zadbany. Jeśli też jesteś opiekunem mruczka – mamy dla Ciebie sprawdzone informacje, dzięki którym Twój kot będzie czuł się dobrze. Grunt to… edukacja, dlatego na naszym blogu znajdziesz kompendium wiedzy dot. istotnych, opartych na badaniach artykułów mówiących o tym jak dbać o swojego pupila w najlepszy sposób. Zastanawiasz się, w jaki sposób umilić pupilowi kontrolną wizytę u weterynarza? Sięgnij do naszych treści, które oparte są na wiedzy naukowej oraz doświadczonych kocich opiekunów. Jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze wskazówki sprawią, że życie z czworonożnym przyjacielem będzie ciekawą przygodą.

Przeczytaj również nasze pozostałe artykuły o kotach!

Syndrom głodu u kota – co to jest i jak się objawia?

10.05.2023

W tym artykule omówimy zaburzony stan zdrowia u kotów zwany syndromem głodu. Nadmierny głód u kota może być konsekwencją wielu poważnych problemów zdrowotnych, nie tylko fizycznych, ale i psychicznych. Zaspokojenie głodu to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych u zwierząt. Ale co zrobić, kiedy nasz kot nie może odejść od miski i każdy posiłek traktuje jak ostatni? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i w jaki sposób postępować z kotem z syndromem głodu? Przeczytaj!

Czytaj więcej

Jak walczyć z otyłością u kota? Zadbaj o zdrowie swojego pupila!

25.01.2023

Otyłość to poważny problem nie tylko wśród ludzi, ale także zwierząt domowych. Źle dobrany pokarm, mała ilość ruchu, a także osobnicze predyspozycje prowadzą coraz częściej do gromadzenia się zbędnej tkanki tłuszczowej, a to z kolei powoduje rozwój dalszych problemów zarówno zdrowotnych, jak i behawioralnych. Aby skutecznie pomóc otyłemu kotu trzeba zacząć działać jak najszybciej i jednocześnie robić to z głową.

Czytaj więcej

Parę słów o kocim linieniu

05.12.2022

Wśród wielu kociarzy funkcjonuje powiedzenie: „W moim domu futro jest przyprawą”, a pojedyncze włoski nie dziwą nikogo, nawet gdy znajduje się je w kubku z kawą. Tak, kocia sierść potrafi dostać się dosłownie wszędzie. Czy powinno nas to martwić? To zależy.

Czytaj więcej

Jak sprawdzić hodowlę kotów?

04.08.2022

Dumny, charakteryzujący się odpowiednią wielkością, umaszczeniem, a nawet charakterem kot z rodowodem to marzenie wielu miłośników tych majestatycznych stworzeń. Niestety ze względu na luki prawne,

Czytaj więcej

Czy powinniśmy wyprowadzać koty na spacer?

13.07.2022

O kotach mówi się, że lubią chodzić własnymi drogami. Jeszcze niedawno widok mruczka na smyczy budził powszechne zdziwienie, a jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się wyprowadzać swojego pupila na spacer.

Czytaj więcej

Czy każdy może zostać lekarzem weterynarii?

09.06.2022

Lekarz medycyny weterynaryjnej to profesja, która powinna być wykonywany nie tylko z pobudek finansowych, ale przede wszystkim z pasji i miłości do zwierząt. Teoretycznie każdy może podjąć się tego fachu, jednak w praktyce nie wszyscy się do tego nadają.

Czytaj więcej

Otyłość – poważny problem wśród kotów dorosłych

09.09.2019

Otyłość jest coraz częściej diagnozowana u kotów dorosłych. Prowadzi do wielu schorzeń, wśród których najczęściej pojawia się cukrzyca typu II, choroby stawów, choroby o podłożu zapalnym.

Czytaj więcej