+

Porady

Hotel dla psa – co warto przygotować pupilowi?Na mapie turystycznej wciąż przybywa hoteli, w których można przenocować razem ze swoim czworonogiem. Nie zawsze jednak istnieje możliwość zabrania pupila ze sobą. Czasem na przeszkodzie stoją trudności w transporcie, stan zdrowia czworonoga lub okoliczności urlopu. Warto wtedy znaleźć sprawdzony hotel dla psa, w którym spędzi czas podczas Twojego urlopu. Poniżej radzimy co warto przygotować pupilowi przed wyjazdem do hotelu.

Hotel dla psa – co warto przygotować pupilowi?

Książeczka zdrowia

Jeśli planujesz urlop z wyprzedzeniem, pamiętaj, aby sprawdzić czy Twój pupil ma wszystkie aktualne szczepienia. Jest to warunek konieczny w większości hoteli. Jeśli zauważysz w książeczce psa jakieś braki, postaraj się odwiedzić weterynarza znacznie wcześniej, aby w razie ewentualnych szczepień organizm pupila miał czas się zregenerować.

Leki, suplementy

Warto przekazać opiekunom hotelu wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia psa, podawane leki, suplementy oraz ich dawkowanie.

Jedzenie

Niektóre hotele mają w swojej ofercie wyżywienie dla psa. Należy jednak pamiętać, że zmiana sposobu karmienia lub samej karmy, może wywołać niepożądane dolegliwości. Przejście z suchej karmy na karmę mokrą lub odwrotnie, powinno przebiegać stopniowo. Modyfikacja diety przy okazji pobytu w hotelu, może przysporzyć psu dodatkowych problemów żołądkowych. Lepiej pozostać przy sprawdzonej karmie, a zmiany rozpocząć po powrocie psa do domu. Jeśli masz możliwość, przygotuj porcje jedzenia na każdy dzień i przekaż je opiekunowi hotelu.

Szelki/obroża i smycz

Psie akcesoria mogą być przydatne podczas spacerów. Jedne psy lubią chodzić w szelkach, a inne lepiej czują się w obroży. Jako właściciel najlepiej znasz swojego psa, więc możesz wybrać takie akcesoria, które będą dla niego odpowiednie.

Zabawka

Niekiedy pobyt w hotelu może być dla psa stresujący. Dobrze jest wziąć coś, co będzie mu się pozytywnie kojarzyć i sprawi, że czas bez właściciela minie szybciej i bezproblemowo. Może to być ulubiona zabawka psiaka, kocyk lub coś, co po prostu do niego należy.

Psie legowisko

Chociaż oczywistym jest, że w psim hotelu powinno się znaleźć legowisko, to mimo wszystko warto pamiętać o przyzwyczajeniach naszych pupili. Są psy, które uwielbiają swoje legowiska i kocyki pachnące domem, psią sierścią i właścicielem. Ten zapach może je uspakajać i sprawiać, że będą czuły się komfortowo. Dlatego warto, żeby podczas pobytu w hotelu, jeśli to możliwe spał na swoim posłaniu.

Gryzaki

Dobrze je uwzględnić w wyprawce hotelowej. Mogą być różnego rodzaju: gryzaki kauczukowe, z naturalnych rogów, suszone mięso lub suszone skóry zwierzęce. Przy wyborze postaw na naturalność i długość użytkowania. Plan dnia w większości hotelów tak jest ustawiony, że przewiduje odpoczynek psów w samotności. Można wtedy wykorzystać ten czas i podać psu gryzak, który w razie potrzeby zabije nudę.

Teraz już wiesz jak może wyglądać niezbędnik hotelowy Twojego pupila. Z taką listą pakowanie psa na wyjazd nie będzie problemem.