+

dolina noteci live

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce otrzymało 100 kg karmy dla kotów10 lutego 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile odbyło się podsumowanie zbiórki karmy dla kocich podopiecznych z pilskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Akcja została zainicjowana przez stowarzyszenia: „Otwarte Serca” oraz „Dajmy Szansę Naszym” i miała na celu wsparcie zwierząt oczekujących na nowy dom. Na miejscu nie zabrakło również Doliny Noteci, która podarowała potrzebującym czworonogom 100 kg kocich pyszności.
Zarówno miejsce, jak i czas przedsięwzięcia nie były przypadkowe… Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile to placówka uwzględniająca różne metody pracy w obszarach zainteresowań uczniów. Jednym z podstawowych celów placówki jest kształtowanie u dzieci właściwych postaw – szacunku, tolerancji, zrozumienia i wzajemnej pomocy. To właśnie wzajemna pomoc sprawiła, że w miniony piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowej zbiórce karmy. A co z czasem? To właśnie w lutym, a dokładniej 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, stąd nieprzypadkowy wybór adresatów akcji.
W trakcie oficjalnej części podsumowania mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji dotyczącej kotów. Dlaczego koty nie mogą pić mleka? Ile mają kości i jak długo potrafią spać? To tylko nieliczne pytania na które odpowiedzi udzielono na miejscu. Nie zabrakło również kocich piosenek, wierszyków i krótkich animacji, które w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżyły życie mruczków.
Jeszcze raz dziękujemy Ośrodkowi za możliwość włączenia się w to piękne kocie przedsięwzięcie i wspólną pomoc czworonogom.