+

dolina noteci live

Solidny pracodawcaNajnowocześniejszy park technologiczny w branży petfood w Europie, a nawet na świecie, najwyższej jakości karma dla psów i kotów, wszystko w otoczeniu pięknych łąk i lasów na północy Wielkopolski – to właśnie Dolina Noteci!

Za tym wszystkim stoją jednak ludzie. Są bowiem działania, w których maszyna nie zastąpi człowieka. Dlatego Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt Dolina Noteci zapewnia swoim pracownikom pracę z poczuciem bezpieczeństwa i stabilności, które w obecnym czasie są  szczególnie doceniane na rynku pracy.

Pewna praca

Dolina Noteci intensywnie się rozwija – rozszerza swoją linię produktową, ulepsza receptury, tworzy innowacyjny asortyment w oparciu o najnowocześniejsze zalecenia dotyczące żywienia zwierząt. Dynamika tych działań sprawia, że zapotrzebowanie na nowych pracowników jest ogromne. Automatyzacja procesów często wiąże się z redukcją miejsc pracy, jednak nie w przypadku Doliny Noteci. Tutaj wpłynęła ona na poprawę efektywności produkcyjnej, a dzięki temu zwiększenie poziomu sprzedaży i poszerzenie rynków zbytu. W związku z tym aktywne poszukiwanie pracowników trwa cały czas. Rozpoczyna się od działu produkcji, przez magazyn, technologię, kontrolę jakości, aż po specjalistów z branży IT. Świadczy to o stabilności firmy, która mimo obecnej sytuacji na rynku nie zaprzestała funkcjonowania, wręcz przeciwnie, gwarantuje zatrudnienie i cały czas rozwija swoją działalność. Czynnik ludzki odgrywa bowiem najważniejszą rolę na każdym etapie funkcjonowania zakładu.

Odpowiedzialni społecznie

Oprócz produkcji karmy, Dolina Noteci nieustannie angażuje się w pomoc bezdomnym i porzuconym zwierzętom, przekazując swoje produkty schroniskom na terenie całej Polski, a w ostatnim czasie również Ukrainy. Wsparcie dociera też do mniejszych lokalnych placówek pomagającym czworonogom.
Misją firmy jest także dbanie o środowisko naturalne, by szanować lokalne zasoby naturalne oraz piękno terenu, w którym znajduje się zakład. Producent wdraża szereg ekologicznych działań w swoje codzienne aktywności, m. in. redukcję CO2 czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii . Firma zajmuje się segregacją odpadów począwszy od hal produkcyjnych, a następnie przekazuje je do wykwalifikowanych firm zajmujących się ich ponownym wykorzystaniem. Ważne jest też to, z jakich surowców korzysta do produkcji karm – wybiera te opatrzone certyfikatem FSC, który gwarantuje, że pochodzą one z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Kolejnym sposobem na poszanowanie środowiska jest korzystanie z własnego ujęcia wody, które znajduje się na terenie zakładu – w całości pokrywające zapotrzebowanie na nią. Dolina Noteci korzysta z zasobów wody w sposób racjonalny – tą, która została użyta w procesach technologicznych odzyskuje, by wykorzystywać ją wielokrotnie. W stały sposób monitoruje jej zużycie i robi wszystko, żeby było jak najmniejsze. Wszystkie surowce wykorzystywane do produkcji karmy pozyskiwane są od lokalnych, sprawdzonych dostawców, dzięki czemu wspierany jest okoliczny przemysł przetwórczy i miejsca pracy u miejscowych pracodawców.

System premiowy

Korzyści z pracy w Dolinie Noteci jest wiele. Podstawową z nich jest pensja, która rośnie wraz z zaangażowaniem pracownika i zdobywanym przez niego doświadczeniem. Oprócz premii, pracodawca oferuje możliwość korzystania z ubezpieczenia grupowego, pakietów prywatnej opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin, czy bonów świątecznych.

Opinie i pomysły

Niezwykle ważną rolę w budowaniu dobrych relacji w firmie odgrywa komunikacja,  jednak ze względów organizacyjnych bezpośredni kontakt Zarządu z każdym pracownikiem nie zawsze jest możliwy. Narzędziem usprawniającym wsłuchiwanie się w ich potrzeby  jest skrzynka opinii i pomysłów, która ma na celu poznania ich zdania na temat tego, co dzieje się w firmie, czy kwestii, które mogłyby zostać usprawnione. O wszystkich działaniach promocyjnych i rozwojowych firmy Pracownicy są też  na bieżąco informowani.

Dolina  Noteci to niewątpliwie firma, która buduje i rozwija wyjątkowe relacje z pracownikami oparte na zaufaniu, szacunku i uczciwości. Warto jest być częścią tej społeczności!