+

dolina noteci live

Elmo pupilem miesiąca lutegoPupilem lutego 2019 r. został Elmo.

Rasa: Buldog Francuski
Wiek: 1,5 roku
Waga: 9 kg
Ulubiona zabawka: każda, którą da się rozgryźć na strzępy

Jak Elmo stał się częścią Waszej rodziny?

Razem z żoną myśleliśmy nad zakupem psa. Żona cały czas mówiła o Buldogu Francuskim a ja chciałem Wilczaka Czechosłowackiego – zupełnie inne światy. Przez kilka dni żadne z nas nie chciało ustąpić. Pewnego dnia wróciłem z pracy i mówię do żony – idę się kąpać jak wyjdę z łazienki masz być gotowa i jedziemy po Twojego Buldożka i tak od prawie półtora roku Elmo jest w naszej rodzinie ?.

Kto wymyślił imię dla pupila? Co było inspiracją? 🙂

Jadąc już po psa całą drogę myśleliśmy nad imieniem. Wytypowaliśmy kilka imion i drogą eliminacji został Elmo. Inspiracją była jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa – Ulica Sezamkowa.

Jak wygląda Wasz ulubiony dzień?

Nasze ulubione dni to sobota i niedziela, wtedy cała nasza trójka może dłużej pospać. Kiedy Elmo jest już wyspany to bierze jedną ze swoich ulubionych zabawek i wskakuje z nią do Nas do łóżka – to jest znak, że już mamy wstawać. W słoneczne dni Elmo uwielbia wygrzewać się na słońcu – co daje mu dużo energii do grania w piłkę i aportowania. Popołudniami chodzimy na spacery po okolicy. Po takim dniu pełnym atrakcji Elmo idzie grzecznie spać.

Co zmieniło się w Waszym życiu, od kiedy Elmo dołączył do rodziny?

Od kiedy Elmo jest z nami na pewno nauczył nas dużo cierpliwości i trochę nas rozruszał, ponieważ ten Psiak to wulkan nieskończonej energii.

W jaki sposób rozpieszczacie swojego podopiecznego?

Elmo jest rozpieszczany różnego rodzaju zabawkami i gryzakami. Ma tego naprawdę dużo ? Poza tym uwielbia psie przysmaki, chociaż ze względu na alergie może jeść tylko smakołyki z koniny ?

Opiekunowie psów i kotów, dzięki swoim pupilom, często doświadczają różnych przygód 🙂 Czy również Pan ma takie humorystyczne historie na swoim koncie?

Po powrocie z pracy już nie chcemy zostawiać naszego Pupila samego w domu, dlatego chodzi z nami w różne miejsca np. do fryzjera lub sklepu. Elmo jest bardzo towarzyskim psem i z wszystkimi musi się przywitać. Kiedyś poszedł z nami do salonu stylizacji brody i siedząc u żony na kolanach intensywnie wpatrywał się w każdego kto siedział w poczekalni i cichutko piszczał. Wszystkim było go szkoda, więc powiedzieli, że możemy go puścić. Skończyło się na tym, że biegał po salonie i witał się przez cały czas jak tam byliśmy – czułości jest w stanie wymusić na każdym!