+

dolina noteci live

Bolus pupilem miesiąca styczniaW styczniu 2019 r. pupilem miesiąca został Boluś.

Rasa: Rottweiler

Wiek: 21 miesięcy
Waga: 50 kg
Ulubiona zabawka: pluszowa kaczka biedaczka, misio od Jasia Fasoli, gumowy dzwonek, piłeczki, opona, drewniane kołki.

  1. Jak Boluś stał się częścią Waszej rodziny?

Rottweilery towarzyszą mi od 18 lat. W czasie gdy dołączył do nas Boluś mieliśmy adoptowanego 7 letniego Fliperka w typie tej rasy. Postanowiliśmy z mężem, że kiedyś jak odejdzie Flipi to będzie z nami kolejny rottek o imieniu Bolo. Nastąpiło to jednak o wiele szybciej. Na jednym z ogłoszeń hodowli pod patronatem ZKwP zobaczyłam Jego i odrazu się zakochałam. Przekonałam męża, że to właśnie nasz Bolo i tak oto Boluś stał się członkiem naszej rodziny i nieodłącznym przyjacielem Fliperka. Flipuś po roku z powodu choroby niestety odszedł za Tęczowy Most.

  1. Kto wymyślił imię dla pupila? Co było inspiracją? 🙂

Imię dla naszego pupilka jeszcze przed jego narodzinami wymyślił mąż. Inspiracją był aktor Bolo Yeung. Postaci w które się wcielał były silne, pięknie zbudowane, odważne i opanowane – a takie cechy posiada prawdziwy rottweiler.

  1. Jak wygląda Wasz ulubiony dzień?

Dzień z Bolem to niekończące się zabawy i ogrom naszych uśmiechów, ale też ćwiczenie komend, długie spacery. Kiedy jest ciepło Boluś kocha zabawy w wodzie, a zimową porą ślizganie na lodzie. Nadto towarzyszy nam we wszystkich możliwych zajęciach domowych. Towarzystwo swojego człowieka ceni sobie ponad wszystko.

  1. Co zmieniło się w Waszym życiu, od kiedy Boluś dołączył do rodziny?

Pojawienie się Bola w naszym domu wniosło bardzo dużo radości. Boluś jest niezwykle wesołym psem, a widząc nasze pozytywne emocje jego pomysłowość sięga zenitu.

  1. W jaki sposób rozpieszczacie swojego podopiecznego?

Boluś jest bardzo rozpieszczony oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu ? Ma swój ukochany fotel, z którego korzysta przy każdej okazji ćwicząc na nim przeróżne psie akrobacje ? Uwielbia głaskanie i przytulanie, które w ogromnych ilościach otrzymuje a i tak ciągle mu mało ? Bardzo kocha psie smaczki dlatego wykorzystujemy to przy szkoleniu i ćwiczeniu komend. Uwielbia też różne zabawki od opony po pluszaki, które z ogromną radością patroszy a następnie przytula do spania. Ma bardzo dużo zabawek a i tak dostaje kolejne w prezencie bo cieszy się z nich ogromnie.

  1. Opiekunowie psów i kotów, dzięki swoim pupilom, często doświadczają różnych przygód 🙂 Czy również Pani ma takie humorystyczne historie na swoim koncie?

Całe życie Bolusia z nami to jedna wielka wesoła przygoda. Uwielbiam robić mu zdjęcia i filmiki i dzielić się tym z innymi. Każdy dzień z życia Bolusia dostarcza niezliczonej dawki humoru, ale również zacieśnia coraz bardziej nasze więzi. To wspaniały pies i ogromnie go kochamy.