+

dolina noteci live

Poznaj karmy suszone Dolina Noteci PremiumChcąc urozmaicić psu jego codzienną dietę, warto wprowadzać do niej zarówno zmienne źródła głównych składników odżywczych, jak i ich różne formy: od karmy mokrej po karmę suszoną. Ta ostatnia to innowacyjne podejście uwzgledniające specyfikę przemian metabolicznych psa oraz wygodę jej podawania. Dolina Noteci to wyjątkowa linia karm suszonych przeznaczonych do żywienia dorosłych psów, produkowana przy użyciu nowatorskiej technologii suszenia w niskiej temperaturze. Taki proces ogranicza do minimum utratę wartości odżywczych i biologicznych świeżych surowców użytych do produkcji.

Składy wszystkich wersji smakowych tej linii karm suszonych zostały opracowane w oparciu o nowoczesne normy i zlecenia żywieniowe. Ich podstawą są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (80% łącznej ilości surowców), z dużym, bo aż 45% udziałem tkanki mięśniowej szkieletowej. Dobór surowców tej kategorii stanowi zarówno urozmaicone źródło aminokwasów, jak i kwasów tłuszczowych oraz ogranicza konieczność wykorzystania egzogennych źródeł składników mineralnych i witaminowych. Dodatkowo, dzięki obecności ryb oraz oleju lnianego, karmy suszone zawierają w odpowiednich proporcjach pakiet niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodzin n-3 i n-6. W skład karm suszonych wchodzi także szereg surowców będących źródłami składników biologicznie czynnych, m.in. polifenoli, procyjanidyn, witamin, których rola w funkcjonowaniu organizmu psa jest nieoceniona. Są to świeże owoce i warzywa oraz ekstrakt z rozmarynu. Oprócz ich wysokiej aktywności przeciwutleniającej i przeciwzapalnej stymulują pracę przewodu pokarmowego wpływając na regulację procesów trawienia, wchłaniania i metabolizowania składników odżywczych.

Zarówno postać karmy, jak i obecne w niej włókno pokarmowe o działaniu prebiotycznym: inuliny z cykorii, nasion babki płesznik oraz postbiotyków w jako metabolitów drożdży Saccharomyces cerevisiaeCyberlindnera jadinii, zapewniają prawidłowy pasaż jelitowy treści pokarmowej, sprzyjają efektywnemu trawieniu składników pokarmowych i ich wchłanianiu.

Karma suszona Dolina Noteci Premium pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki mineralne i witaminowe dorosłego psa bez ryzyka wystąpienia zarówno niedoborów, jak i nadmiarów poszczególnych z nich.

Wielką zaletą karm suszonych jest ich wyjątkowa smakowitość. To dzięki wykorzystaniu wyłącznie świeżych, nieprzetworzonych wcześniej surowców oraz zastosowaniu innowacyjnej metody suszenia wysokie walory sensoryczne surowców są zachowane i wpływają na końcowy, bardzo pozytywny odbiór karmy przez psa.