+

dolina noteci live

Podaj łapę człowieku!W sobotę 9 września, w sąsiedztwie schroniska „Na Paluchu” odbyła się pierwsza z cyklu impreza „Podaj łapę człowieku”. Do znanych aktorów, dziennikarzy czy muzyków dołączyli kickboxerzy, którzy wsparli organizację tego widowiskowego pikniku.Wydarzenie miało na celu promocję adopcji i zbiórkę darów, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę.


Główną atrakcją były walki pokazowe z udziałem znanych twarzy polskiego sportu oraz lokalnych polityków. Akcję wsparli mistrz KSW wagi ciężkiej Marcin „Różal” Różalski, czołowy polski zawodnik w MMA Daniel Omielańczuk oraz słynny warszawski raper i zawodnik K-1 Jerzy „Juras” Wroński.

Wiele działo się także poza ringiem. Na pikniku pojawiło się wiele rodzin z dziećmi, a także z psami. W przerwach między walkami odbył się pokaz tresury psów, przygotowany przez Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej Garnizonu Warszawa, bardzo widowiskowy pokaz psich zaprzęgów z udziałem Olgierda Tracza. Były również szkolenia z ratownictwa medycznego. Na terenie pikniku, przez cały czas, dumnie paradowały psy ze schroniska w asyście wolontariuszy i pracowników.  To dla nich zbierano dary serca.

Oczywiście nie mogło zabraknąć stoiska Doliny Noteci, na którym można było otrzymać próbki karmy oraz odbyć konsultację z dr Jackiem Wilczakiem, Ekspertem ds. Żywienia Zwierząt Domowych.