+

dolina noteci live

Pies Merlin sztukmistrzem miesiąca lipcaSztukmistrzem miesiąca lipca został Merlin.

Metryczka psa

Rasa: Jack Russell Terrier
Wiek : 30 miesięcy
Waga : 10 kg
Ulubiona zabawka : frisbee, piłka, pluszaki


Jak Merlin stał się częścią rodziny?
– Całe życie towarzyszyły mi zwierzęta, dlatego kiedy wyjechałam na studia do dużego miasta bardzo mi tego brakowało. Zawsze było coś, co przemawiało, aby poczekać jeszcze z nowym członkiem rodziny… praca, brak czasu, studia. Kiedy w końcu sytuacja się ustabilizowała i byłam pewna, że jestem w stanie zapewnić psiakowi to, co powinnam, nie zamierzałam więcej czekać i tak o to Merlin stał się członkiem rodziny ( a tak z humorem to partner nawet uważa, że Merlin jest głową rodziny ? )

Kto wymyślił imię dla pupila? Co było inspiracją?
– Imię Merlin pochodzi z legend arturiańskich, według których był czarodziejem. A kiedy go zobaczyłam tylko się upewniłam, że to idealne imię dla niego. Oczarował nas zarówno wyglądem jak i temperamentem. I od tej chwili wiedziałam, że Merlin będzie z nami już do końca.

Jak wygląda Wasz ulubiony dzień?
– Ulubiony dzień to aktywny dzień i to wszyscy razem czyli w trójkę ? Kochamy długie wędrówki w góry, spacery po lesie, a w upalne dni uwielbiamy przebywać nad wodą. Ulubioną zabawą Merlina jest pogoń za frisbee, piłeczką nie pogardzi, ale to już nie jest to samo ?

Co zmieniło się w Pani życiu, od kiedy Merlin dołączył do rodziny?
– Przede wszystkim wolny czas spędzamy bardzo aktywnie. Zmobilizował nas do odkrywania nowych pięknych miejsc. Oraz poznaliśmy wiele ciekawych ludzi poprzez wspólne spacery z psiakami.
Dzięki niemu zaczęłam również dużo czytać zwłaszcza po to, aby zrozumieć jego psi świat i móc zaspokoić wszystkie jego potrzeby. W chwili obecnej o wiele więcej wiem o psach niż na początku.

W jaki sposób rozpieszcza Pani swojego podopiecznego?
– Myślę, że największa nagroda jest czas spędzony razem na zabawach, wędrówkach czy też nauce nowych komend. Jednak nie będę ukrywać, że z dobrego przysmaku również się ucieszy i zje
z przyjemnością ?

Opiekunowie psów i kotów, dzięki swoim pupilom, często doświadczają różnych przygód. Czy również Pani ma takie humorystyczne historie na swoim koncie?
– Takich sytuacji, które wywołują uśmiech na mojej twarzy jest wiele. Jedną z ulubionych jest robienie z Merlinem zakupów…zwłaszcza w zoologicznym. Układ mamy prosty ja płace on niesie  ? Uwierzcie mi widok psa niosącego wielką paczkę smaków prosto pod same drzwi wywołuje zawsze u mnie dobry nastrój ?