+

Dolina Noteci Green

 

1. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII –  energię wytwarzaną przez słońce wykorzystujemy do pracy naszego zakładu. Prawdopodobnie jako jedyna firma z branży petfood korzystamy w naszej produkcji z użycia odnawialnych źródeł energii.

2. RECYKLING i CERTYFIKAT FSC – wiemy jak długo odkładające opakowania szkodzą naturalnemu środowisku, dlatego zajmujemy się segregacją odpadów począwszy od hal produkcyjnych, a następnie przekazujemy je do wykwalifikownych firm zajmujących się ich ponownym wykorzystaniem. Współpracujemy także z Organizacjami Odzysku Opakowań. Ważne jest też to z jakich surowców korzystamy do produkcji naszych karm – my  wybieramy te opatrzone certyfikatem FSC, który gwarantuje, że pochodzą one z odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

3. TECHNOLOGIA LED – gdyby słońce mogło świecić całą dobę… ☺Ale nie może i musimy doświetlać się światłem sztucznym. W naszym zakładzie wybraliśmy technologię LED, ponieważ to oświetlenie zużywa o 85% energii mniej, a żarówki posiadają 25-cio krotnie wyższą żywotność, niż te zwykłe.

4. WODA – to jeden z najważniejszych żywiołów , dlatego w naszej firmie nie ma mowy o marnowaniu jej! Posiadamy własne ujęcie wody, o bardzo dobrej jakości, które w całości pokrywa nasze zapotrzebowanie na nią, a także podnosi ona jakość i smakowitość karm Dolina Noteci. Korzystamy z niej w sposób racjonalny – tą, która została użyta w procesach technologicznych odzyskujemy by wykorzystywać ją wielokrotnie. W stały sposób monitorujemy zużycie wody i robimy wszystko co w naszej mocy, by zużywać jej jak najmniej.

5. GAZ ZIEMNY i REDUKCJA CO2 – nasz zakład w całości opalany jest gazem ziemnym, dzięki czemu emisja pyłów i CO2 do atmosfery jest znikoma. Dodatkowo nieustannie staramy się zredukować swoje emisje dwutlenku węgla, a tym samym mieć mniejszy wpływ na globalne ocieplenie.