+

dolina noteci live

I Nadmorska Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kołobrzegu!Przez dwa dni – sobotę i niedzielę, Kołobrzeg był stolicą psich piękności z rodowodami. 24-25 czerwca odbyła się I Nadmorska Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, której głównym organizatorem był Związek Kynologiczny w Polsce oddział w Koszalinie.
Nad Bałtyk przyjechały setki zwierząt z całej Europy, w tym m.in. z Danii, Norwegii, Niemiec, Rosji itd. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele wielu psich ras. Każdy odwiedzający wystawę mógł zobaczyć mało znane w Polsce rasy, m.in. należące do grupy fińskich szpiców, pierwotnych, północnych ras pasterskich, takie jak: Lapinkoira, Suomenlapinkoira czy Lapinporokoira (lapoński pies pasterski).
Psy oceniane były w kilku kategoriach przez międzynarodowe jury. Sędziowie dokonali wyborów najpiękniejszego szczenięcia, najpiękniejszego weterana, najpiękniejszego juniora, a także Najpiękniejszej Pary Hodowlanej oraz Grupy Hodowlanej. Dolina Noteci była także obecna podczas tak ważnego wydarzenia! Na swoim stoisku częstowała próbkami karm w zamian za uzupełnienie krótkiej ankiety! Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!