+

dolina noteci live

Dolina Noteci na „IFSS World Championship Dryland 2017″ Koźle – SzamotułyW dniach 23-26 listopada, w niewielkiej wiosce Koźle koło Szamotuł w województwie wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów „IFSS World Championship Dryland 2017″. Warto nadmienić, że tej małej wsi pod Szamotułami psie zaprzęgi nie są obce. To tutaj w zeszłym roku aż dwukrotnie odbyły się mistrzostwa o randze Pucharu Polski. Wydarzenia te zainspirowały organizatorów – Klub Sportowy Wolf Team Szamotuły do podniesienia prestiżu oraz zasięgu imprezy.

Zorganizowane przez Klub mistrzostwa przebiegały pod hasłem „Clean Sport – Anti-doping is cool”, w trakcie których wyłącznym sponsorem badań antydopingowych była Dolina Noteci. Hasło to miało na celu podniesienie świadomości uczestników w temacie sportu bez dopingu. Na miejscu można było spotkać nas również za sprawą naszego namiotu, w którym za wypełnienie krótkich ankiet rozdawaliśmy smakowite karmy dla psów oraz kotów.

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz problematycznej nawierzchni, entuzjastów psich wyścigów nie zabrakło. Jak informują organizatorzy w mistrzostwach udział wzięło około pół tysiąca osób. Na miejscu pojawili się również przyjaciele, członkowie rodzin zawodników oraz kibice. Na linii startowej spotkać można było zawodników z ponad 30 krajów, w tym uczestników z najodleglejszych zakątków świata tj. Chile, Meksyku, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Wszystkich połączyła wspólna pasja oraz chęć zmierzenia się w przeróżnych rywalizacjach o tytuł Mistrza Świata IFSS.

Pasjonaci psich zmagań w ostatnich dniach mieli możliwość sprawdzenia się w wielu kategoriach, począwszy od canicross (bieg z psem), bikejoring (pies i rower) po duże zaprzęgi. W zależności od kategorii, na zawodników czekały trasy od 2 do 7,5 km, które wiodły przez pola oraz lasy Nadleśnictwa Pniewy. Ze względu na intensywne opady deszczu wyznaczone trasy okazały się dla zawodników nie lada wyzwaniem.

Warunki te jednak nie pokrzyżowały planów reprezentującego Dolinę Noteci Racing Team Igorowi Traczowi, który na podium pojawił się trzykrotnie. Wielokrotnemu mistrzowi Polski, Europy i Świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz bikejoringu udało się wywalczyć srebro w kategorii DBM (bikejoring men elite, 7,0 km) oraz 2 brązy w kategoriach: DR4 (4-Dog rig, 5,3 km) i DR4 (4-Dog rig, 4,6 km).

Wszystkim startującym gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów oraz pogłębiania pasji do psich zaprzęgów.