+

dolina noteci live

Dolina Noteci biega razem z mieszkańcami Piły!Podczas Narodowego Święta – 11 listopada wspólnie z mieszkańcami Powiatu Pilskiego Dolina Noteci uczestniczyła w jego obchodach. Stadion przy Okrzei w Pile zebrał liczne tłumy chcących uczcić ten dzień na sportowo. Pracownicy Doliny Noteci kochają sport i propagują zdrowy styl życia dlatego również wzięli udział w wydarzeniu!
Jak przebiegał bieg? Punkt godzina 12, symboliczny wystrzał Starosty i start. Wyznaczoną trasą pobiegł biało-czerwony tłum. Nieco starsi, a także trochę młodszych ludzi skupiło się na pokonaniu trasy. Na trasie można było również spotkać miłośników zwierząt! Tak, to właśnie wśród biegaczy znalazły się osoby, które postanowiły przebiec dystans 6,3 km razem ze swoimi pupilami. Każde chwile spędzone na świeżym powietrzu to doskonała okazja do budowania więzi razem z psem. Finału biegu nastąpił po około 20 minutach! Na mecie wspólnie z władzami Powiatu pojawili się biegacze medalami i gratulacjami. Nie zabrakło łez szczęścia, okrzyków radości i niedowierzania z przebiegnięcia trasy.
Po biegu dla dorosłych odbył się również bieg dla dzieci. Najmłodszych do startu rozgrzewała energiczna muzyka i podskoki w miejscu. Do pokonania nie lada dystans – pełne okrążenie stadionu! Co ciekawe, najmłodszy z uczestników miał nieco ponad rok i stadion przebiegł razem z rodzicami. Na mecie, na dzieci czekały słodkości oraz symboliczne medale.
Podsumowaniem wydarzenia była oficjalna dekoracja najlepszych biegaczy. Pojawiły się gratulacje, puchary, upominki oraz gorące oklaski. Wszystkim uczestnikom biegu jeszcze raz dziękujemy i życzymy sukcesów w osiąganiu wyznaczonych celów!