+

dolina noteci live

Dolina Noteci aktywnie!Sport to zdrowie! A nam zależy na propagowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia – dlatego pod swoimi skrzydłami mamy drużyny: piłkarską – Dolina Noteci Soccer Team, rajdową – Dolina Noteci Rally Team, oraz jesteśmy sponsorem Mistrza Świata Psich Zaprzęgów – Igora Tracza – Dolina Noteci Racing Team. Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna wpisują się w naszą filozofię marki. Cały team Doliny Noteci udowadnia, że jesteśmy najlepsi, nie tylko w produkcji karmy. Na każdym polu swojej działalności zdobywamy wysokie lokaty. Dodatkowo zależy nam, aby zwierzęta uczestniczyły w każdej chwili naszego i Waszego życia! Nieustannie sponsorujemy wydarzenia sportowe, w których aktywnie biorą udział pupile!
Dogtrekking, to sport, w którym właściciel (sam, bądź w drużynie) w towarzystwie zwierzaka ma do pokonania 3 trasy – do wyboru w zależności od kondycji i stanu zdrowia: trasa rodzinna – na dystansie około 7 km, trasa fitness – na dystansie około 12-15 km, trasa mid – na dystansie około 25 km! Zadaniem każdej drużyny jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych wyznaczonych na mapie, spisanie z nich kodów uwiarygadniających odnalezienie punktu, a co najważniejsze drużyna powinna zmieścić się w odpowiednim przedziale czasowym i dotrzeć do mety. Ruch na świeżym powietrzu służy nie tylko człowiekowi, ale również jego podopiecznemu zwierzakowi. Wspólne spacery umacniają więzi, sprawiają, że człowiek i zwierzak zdobywają jeszcze większe zaufanie, oraz sprawdzają się w innych, czasem trudnych warunkach!
Wspieramy także aktywność – Agility, jest to dziedzina sportu, która wymaga zgrania psa i właściciela tak, by podczas manewrów byli jednością. Każdy właściciel chce, aby to jego pies był szybszy i zwinniejszy od rywali! Częste treningi oraz zaufanie psa może przerodzić się w prawdziwą miłość do tego sportu, da się to zaobserwować poprzez dużą ilość zainteresowanych tym rodzajem aktywności! A zacięta rywalizacja na światowym poziomie dostarcza wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale również widzom!

Sport ze zwierzakiem, to czysta przyjemność, dlatego przekazujemy także nagrody dla zawodów Obedience, które uczą przez zabawę, a także umacniają kontakt przewodnika z psem. Psy biorące udział w tych zawodach przechodzą szkolenia, które odbywają się na zasadzie wzmacniania pozytywnego, czyli nagradzania – smakołykami lub piłką, bez użycia kar, czy metod siłowych. W egzaminach udział mogą brać wszystkie psy, zarówno rasowe, jak i nierasowe. Na zawodach obowiązuje podział na 4 klasy, zależne od stopnia trudności i wymagań. Przykładowe ćwiczenia to: zmiana pozycji siad-waruj, przywołanie, skok przez przeszkodę, aport, stój podczas marszu. Obedience to sport dla każdego, można go uprawiać z każdym psem i w każdym miejscu. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może sprawić wiele przyjemności i wzmocnić więź właściciela z psem.

Zawody IPO (International Prüfungs Ordnung), które także sponsorujemy to nic innego, jak międzynarodowa próba pracy, są to psy szkolone w zakresie posłuszeństwa, obrony i tropienia. Psy uczestniczą w konkurencjach takich jak: „wąchaj lub szukaj”, chodzenie przy nodze na smyczy, i bez smyczy, siad w marszu, aportowanie z ziemi przedmiotu należącego do przewodnika.
Wspólnie spędzony czas przynosi wiele radości dla obu stron. Pamiętajcie – dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!