+

dolina noteci live

Czy karma może być wielofunkcyjna?Karma suszona, która jest karmą pełnoporcjową przeznaczoną do codziennego używania, oprócz podstawowej roli jaką spełnia, czyli pokrywania zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze, może być także używana na wiele innych sposobów – sprawdź jakich czytając artykuł!

Pyszna przekąska między posiłkami

Karma suszona, dzięki specjalnej metodzie produkcji, może być wygodną przekąską. Dzięki niskiej wilgotności kawałki karmy suszonej idealnie sprawdzają się w czasie spaceru i szkoleń. Wartościowy, bogaty, ale zarazem prosty skład oraz brak substancji konserwujących powinny przekonać każdego opiekuna do wykorzystania właśnie takiej formy „smaczka”. Jeśli opiekun psa zdecydował się oprzeć codzienną dietę swojego pupila właśnie na karmie suszonej, to jej wykorzystanie w czasie spaceru jest całkowicie bezpieczne, bo wie, że karma nie spowoduje alergii czy nietolerancji pokarmowej, gdyż sprawdziła się już w codziennym żywieniu. Stosując karmę suszoną miedzy posiłkami należy jedynie pamiętać aby jej porcję odliczyć od codziennego zapotrzebowania kalorycznego psa. Takie działanie ograniczy ryzyko powstania nadwagi i otyłości u psa.

Zdrowa forma motywacji

Karma suszona może być też bezpieczną formą aktywizacji psa. W ostatnim czasie zyskują na popularności wszelkiego rodzaju inteligentne zabawki, łamigłówki, które stymulują jego rozwój jednocześnie zapewniając mu rozrywkę podczas nieobecności opiekuna. Karma suszona jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Gdzie dokładnie możesz ją wykorzystać? Świetnie sprawdzi się w matach węchowych! Dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w karmie pozostają składniki odżywcze, zachowuje też ona swój naturalny, mięsny aromat, który zachęci zwierzaka do poszukiwania w macie pysznych smakołyków. Spowoduje to, że psy będą stymulowane jeszcze efektywniej do wykorzystywania swojego zmysłu węchu, a trzeba pamiętać o tym, że pełni on bardzo ważną funkcję w życiu każdego psa.

Urozmaicenie stosowanego modelu żywienia

Karma suszona może być łączona z każdym innym modelem żywienia. Połączenie z kamą mokrą zmniejsza objętość dziennej porcji karmy, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku psów w okresie regeneracji i stanach zwiększonego zapotrzebowania odżywczego.
Karma suszona może być także idealnym rozwiązaniem dla psów, które do tej pory spożywały karmę mokrą. W czasie wakacyjnych podróży wygodniej jest zabrać ze sobą karmę zapakowaną w worek. Można namoczyć ją w wodzie, wtedy swoją konsystencją przypomina karmę mokrą i podana w takiej postaci nie niesie ze sobą ryzyka jakie byłoby związane z radykalną zmianą sposobu żywienia.