+

Porady

Wielkie pakowanie! Niezbędnik psiego podróżnika.Przed nami wakacje i dłuższe urlopy. Co warto zabrać w podróż z pupilem? Jak spakować psi bagaż, żeby o niczym nie zapomnieć? Poznaj niezbędnik psiego podróżnika!

Podstawą każdej podróży jest dobre przygotowanie, dlatego gdy wybieramy się na urlop z psem musimy pamiętać także o rzeczach niezbędnych dla czworonożnego podróżnika.

Zestaw obowiązkowy

Sprawdzona karma, świetnie sprawdzą się poręczne w podróży saszetki 150g lub 500g Doliny Noteci Premium, ulubiona miska i akcesoria spacerowe to zestaw obowiązkowy. Powinniśmy też zabrać ze sobą coś na kleszcze oraz książeczkę zdrowia na wszelki wypadek. To taki psi dowód, bez którego żaden pies nie powinien nigdzie wyruszać. Wybierając się za granicę musimy koniecznie sprawdzić na jakich zasadach możemy ją przekroczyć z pupilem, aby uniknąć nieprzyjemności w razie kontroli. Dodatkowo trzeba będzie wyrobić psu paszport.

Planując pobyt w hotelu warto pomyśleć także o własnym kącie dla podopiecznego. Ulubione legowisko (ewentualnie koc) i zabawka na pewno pomogą mu się szybciej zaaklimatyzować. Po spacerach przyda się również ręcznik do czyszczenia brzucha oraz łapek. Ten miły gest, zwłaszcza w deszczowe dni, doceni obsługa hotelu!

Psia apteczka na wypadek wszelki

W podróży może przydarzyć się wszystko. Nie tylko nas dotyczą różne nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego warto skompletować apteczkę, która w razie potrzeby będzie dostępna dla czworonożnego pacjenta. Powinna obowiązkowo zawierać coś na: stres, biegunkę, wymioty, chorobę lokomocyjną, otarcia poduszek łap oraz środki opatrunkowe. W razie czego przydadzą nam się też łapki na kleszcze, które pomogą szybko pozbyć się pasażerów na gapę.

No to jedziemy!

pies w podróżyW podróż z pupilem najczęściej wybieramy się samochodem lub pociągiem, gdyż jest po prostu najwygodniej. W zależności od wielkości i upodobań, pies może spędzać ten czas w transporterze lub bez. W aucie przyda nam się dodatkowo specjalna mata, która zabezpieczy tapicerkę przed zabrudzeniem. Umieszcza się ją na tylnej kanapie lub w bagażniku. Dobrze by było także skorzystać z pasów, które przypina się do smyczy.

Teraz już tylko wystarczy pamiętać o ukochanym pupilu i gotowe! Pełną listę rzeczy, które mogą Wam się przydać w podróży z psem znajdziecie w niezbędniku psiego podróżnika. Wystarczy go tutaj pobrać i wydrukować na domowej drukarce.

Powodzenia!

 

 

 

 

Opracowanie

www.piesnaurlopie.pl