Słońce, woda, piasek.. to raj dla psów, które lubią aktywnie spędzać czas. Jeśli tylko Twój pupil lubi przebywanie w takim klimacie, a jego zdrowie na to pozwala możesz śmiało zacząć planować fantastyczny pobyt nad morzem! Czeka na Was pływanie w morskich falach, kopanie dołów w piasku, gonitwy za piłką, spacery brzegiem plaży, oglądanie zachodów słońca i inne wodne atrakcje.
Zanim jednak zarezerwujesz nocleg..
Upewnij się, że plaże dostępne w okolicy są przyjazne psom, gdyż przebywanie ze zwierzęciem na terenie popularnych kąpielisk strzeżonych niestety jest zabronione, a niestosowanie się do zasad regulaminu grozi otrzymaniem mandatu. Jeśli to tylko możliwe wybierz psią plażę. To specjalnie stworzone miejsce dla właścicieli i ich podopiecznych. Tam czworonogi zawsze są mile widziane pod pewnymi warunkami. Możesz też skorzystać z wejść, które nie posiadają na wstępie znaku zakazu. W artykule “Wstęp na plaże z psem” dowiesz się jak je rozpoznać w terenie.
Plażowanie z psem
Bezpieczne plażowanie to przede wszystkim baczne obserwowanie czworonoga. Pies w pełnym słońcu tak samo jak my może szybko się odwodnić, ulegnąć poparzeniu czy doznać udaru.
Etykieta właściciela psa
Pobyt nad morzem nieodłącznie wiąże się z towarzystwem innych plażowiczów. Jeśli chcesz spędzić go miło i przyjemnie musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć nieprzyjemności. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki.
Pilnuj, żeby Twój pies na plaży:
– nie podbiegał samodzielnie do innych osób chyba, że obie strony wyraźnie mają na to ochotę
– nie zabierał cudzych piłek i zabawek
– bawił się w piasku nie przeszkadzając innym
– nie załatwiał się wśród plażowiczów i nie znaczył swojego terenu np. na ich parawanach
– otrzepywał się z wody z dala od ludzi
– nie zaczepiał innych psów bez Twojej zgody i innego właściciela
– nie podchodził do dzikich zwierząt – na plaży możesz spotkać choćby foki, sarny czy dziki
– nie zjadał padliny – to siedlisko bakterii, do których nasz udomowiony pupil nie jest przyzwyczajony