+

Porady

Spacery z psem w upalne dni – to możliwe!W środku lata temperatura sięga zenitu. Nadchodzi upragniony weekend i wolny czas, a słupek rtęci na naszym termometrze uparcie pokazuje ponad 30 stopni w cieniu. Niektóre psy nawet nie mają ochoty wyjść z domu. Chowają się w najchłodniejszym miejscu – najczęściej w łazience.

Inne, wiecznie spragnione aktywności najchętniej by spędziły cały dzień na zewnątrz. Niestety przebywanie na świeżym powietrzu w pełnym słońcu nie jest wskazane. Zwierzę tak samo jak człowiek może doznać udaru.

Czy jest w takim razie jakiś sposób, żeby bezpiecznie pospacerować z psem, który ma na to ochotę, nie tracąc pięknej pogody? Oczywiście i to bardzo prosty!

Zabierz psa do lasu

Codzienne spacery z psem wokół bloku czy do miejskiego parku zmień na krótsze. W zamian za to zaplanuj wycieczkę do większego lasu w pobliżu. Liczne drzewa dają sporo cienia i powietrze jest bardziej wilgotne, dzięki czemu będzie można się tam schłodzić jednocześnie wędrując. Już na wejściu odczujecie znaczną różnicę.

Poszukaj wody

Sprawdź na mapie lub dowiedz się od znajomych czy w Twojej okolicy nie ma jakiegoś ukrytego w lesie zbiornika wodnego. Unikaj popularnych jezior – gromadzą się tam tłumy. W upalny dzień Twój pies zachwyci się choćby małym potokiem, jeśli tylko lubi się w ten sposób chłodzić. Skoki do wody czy niekończące się aporty z pewnością sprawią mu wiele radości i pozwolą się wyszaleć. Pamiętaj o czymś na komary – one też uwielbiają mokre tereny schowane w cieniu drzew 😉

Odwiedź Park Narodowy

Jeśli masz więcej czasu zaplanuj wypad z psem do najbliższego Parku Narodowego. Zapakuj ulubiony plecak z prowiantem, zapasem wody dla siebie i dla psa. W miarę możliwości wybieraj dłuższe ścieżki w głąb lasu. Świetnym pomysłem jest np. Białowieski Park Narodowy. Można tam spokojnie schować się na te kilka godzin w ciągu dnia, gdy temperatura jest najwyższa. Koniecznie zabierz ze sobą aparat. To doskonały plener na sesję zdjęciową.

Wybierz się do muzeum

Coraz więcej obiektów do zwiedzania otwiera się na czworonożnych gości. Poszukaj na mapie miejsc przyjaznych psom najbliższego muzeum czy innego podobnego, ciekawego miejsca. Jeśli Twój pies dobrze czuje się między ludźmi i radzi sobie w przestrzeniach pełnych obiektów zabierz go na lekcję historii. Wbrew pozorom to dla niego nie mała atrakcja, a prawdziwa uczta dla psiego nosa!

Sprawdź wyszukiwarkę przyjaznych miejsc dla psów: https://www.piesnaurlopie.pl/wyszukiwarka-miejsc/