+

Porady

Jak długo niezjedzona porcja karmy może znajdować się w misce?Odpowiedź jest jedna: podstawowa zasada żywienia psów dorosłych polega na podawaniu psom minimum dwóch posiłków dzienne, natomiast jeżeli pies nie zjada całego posiłku – chowaniu go i przechowywaniu w warunkach chłodniczych.Takie postępowanie ma na celu wytworzenie prawidłowych nawyków żywieniowych nieprowadzących do częstego podjadania. Pozostawianie niedojedzonego posiłku w takim przypadku nie jest prawidłowe.

Jak długo w misce może leżeć sucha karma?

Teoretycznie, karma sucha dzięki niskiej wilgotności mogłaby być zostawiona i stanowić składnik do podjadania – dlatego też karmę suchą można wykorzystać jako wypełnienie różnego rodzaju „zabawek”, które w przypadku zostawiania psa samego w domu mogą stanowić element urozmaicenia mu czasu.

Na jak długo można zostawić w misce mokrą karmę?

W przypadku karm mokrych, karmy domowej konieczne jest chowanie jej do lodówki, gdyż przetrzymywanie ich w warunkach temperatury pokojowej powoduje powstawanie zagrożenia mikrobiologicznego dla psa. Dodatkowo w takich warunkach może dochodzić do utleniania kwasów tłuszczowych, a produkty ich utlenienia są toksyczne. Tak więc – najbezpieczniej jest podawać tylko taką porcję karmy, jaka jest zalecana i będzie zjedzona natychmiast po podaniu psu, a jako przekąskę wykorzystywać kawałki surowych warzyw – nie niosą ze sobą ryzyka nadwagi i otyłości.