+

Porady

Dlaczego nasze obiady nie służą psom i kotom?1.     Nasze obiady, są niedostosowane do wymagań gatunkowych psa lub kota. Nie dostarczają zwierzętom odpowiednich ilości składników odżywczych (nieprawidłowa proporcja między ilością energii pochodzącej z węglowodanów w stosunku do tej pochodzącej z białka i tłuszczu, niezbilansowanie składników mineralnych, szczególnie wapnia).

2.     Stosowana przez nas najczęściej obróbka termiczna, również nie służy brzuszkom czworonogów. Długotrwałe gotowanie, smażenie, pieczenie i grillowanie są niewskazane.

3.     Psom i kotom nie służy także obecność niektórych przypraw, a pewne produkty są dla nich wręcz toksyczne np. (cebula czy czosnek).

Dlaczego ludzkie jedzenie nie jest odpowiednie dla psa?

Oczywiście można samodzielnie komponować dietę, ale nie na zasadzie co na moim talerzu, to w misce psa lub kota 😉 Przygotowywanie posiłków dla pupila we własnym zakresie jest OK, gdy przestrzega się szczegółowych zaleceń żywieniowych dla zwierząt i dba o to, by były zbilansowane. Nieświadomość, lub lekceważenie zasad może doprowadzić zarówno do niebezpiecznych niedoborów, jak i nadmiarów składników odżywczych.