Wakacje z czworonogiem? Pewnie! Dzięki takim miejscom jak hotele przyjazne psom, czy plaże, wspólne wakacje z pupilem mogą okazać się ekscytującą, pełną pozytywnych doświadczeń przygodą. Jak odpowiednio spakować psa przed podróżą? Jakich miejsc warto unikać? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje!
Absolutny niezbędnik każdej wyprawy z psiakiem? Identyfikator z imieniem pupila oraz nasz numer telefonu. Taka niewielka blaszka zawieszona przy obroży znacznie ułatwi odnalezienie psiaka, zwłaszcza w nowym, nieznanym terenie. Warto również pamiętać, że podczas wakacji obowiązuje zasada wzmożonej czujności. Nie pozwalajmy psu daleko się od nas oddalać i miejmy go stale w zasięgu wzroku, a najlepiej na smyczy lub długiej lince.
Pies na plaży może u niektórych osób powodować stres i nerwowość, zwłaszcza jeśli nie przepadają za czworonogami lub zwyczajnie się ich boją. Należy to uszanować i zadbać o swój wzajemny komfort.
Jak odpowiedzialne plażowanie, to oczywiście sprzątanie po swoim zwierzaku! Jeśli tylko jest taka możliwość, warto zadbać o to, aby psiak załatwiał swoje potrzeby poza główną plażą, gdzieś na uboczu. Oczywiście bez względu na miejsce — każdy opiekun czworonoga jest zobowiązany do posprzątania po nim.
Pies na plaży może być przyczyną problemów, nie tylko z powodu niezadowolonych z jego obecności ludzi, ale również z powodu zakazów. Na większość plaż z czworonogiem niestety nie wejdziemy, a złamanie obostrzenia może wiązać się z niemałym mandatem. Dlatego, jeszcze na etapie planowania konkretnego miejsca podróży warto sprawdzić, ile miejsc przyjaznych psom znajduje się w okolicy wybranego celu podróży.
Coraz więcej hoteli, ośrodków wczasowych i restauracji jest otwartych na psią klientelę — jedyne co musimy zrobić to porządny research.
Wybierasz się na pierwsze wakacje ze swoim czworonogiem i nie wiesz co spakować? A może to nie pierwszy raz, ale ciągle o czymś zapominasz? Przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędnik psa podróżnika!
Bez niej ani rusz! Gdyby cokolwiek stało się naszemu milusińskiemu, ewentualne leczenie i podane leki powinny zostać w niej zapisane. To w końcu historia medyczna naszego psiaka, a nowy weterynarz będzie chciał się z nią zapoznać.
Psie kosmetyki
Takie akcesoria dla zwierząt jak mgiełka przeciwpchelne, pasta do zębów czy szampon to podstawa. Po plażowaniu psiak będzie miał w sierści, oczkach, a nawet uszkach sporo piasku zatem zadbanie o jego prawidłową higienę jest absolutną koniecznością. Pamiętaj – nigdy nie myj swojego pupila kosmetykami dla ludzi! Dostosowane są do zupełnie innego pH skóry, czego konsekwencją może być wysypka, podrażnienie, a nawet reakcja alergiczna.
Zadbaj o odpowiednią dietę swojego pupila! Nie zmieniaj jego ulubionej karmy na to, co znajdziesz w lokalnym sklepie. Wakacje to w końcu odpoczynek, a nie zmaganie się z ewentualnymi konsekwencjami zmiany diety. Postaw na sprawdzone superfood dla psa, które dobrze wpływają na pracę jego układu pokarmowego, a także dostarczają mu zbilansowanych składników odżywczych.
Choć większość hoteli przyjaznych zwierzętom oferuje miseczki, warto zabrać ze sobą własne. Składane silikonowe miski to idealne rozwiązanie w podróży, są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Sprawdzą się zarówno w pokoju, jak i na plaży oraz podczas spacerów.
Posłanie lub klatka kennelowa
Podróż, a nawet dłuższy pobyt w nowym miejscu mogą być bardzo stresujące dla naszego pupila. W takiej sytuacji nieocenione okaże się jego własne legowisko. Zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Pamiętajmy też, że niektóre hotele czy ośrodki wczasowe bez wypracowanej klatki kennelowej nie pozwalają psu na zostanie samemu. Warto o tym pamiętać i zawczasu ją wypracować.
Jeśli nasz pupil jest bardzo aktywny, warto zabrać ze sobą zabawki dla psa. Jego ulubiony gryzak zapobiegnie atakowaniu mebli hotelowych, a także zajmie jego czas, kiedy my będziemy odpoczywać. A ulubiona piłka lub frisbee może być dobrym pomysłem na wspólną zabawę na plaży.
W wiele miejsc nie dostaniemy się bez nich. Smycz i kaganiec zwłaszcza w przestrzeni publicznej są koniecznością. Nie warto ryzykować mandatu i nieprzyjemnych sytuacji. A pamiętając o komforcie psa, warto przećwiczyć zakładanie kagańca przed wyjazdem.
Pies na wakacjach musi być przygotowany na każdą ewentualność, dlatego warto wyposażyć się w ich zapas (i ich używać). Najlepiej zawsze mieć przy sobie dwa opakowania.
Zanim zdecydujemy się na wspólne wakacje z psiakiem, warto go najpierw lepiej poznać. Wspólne spacery do zatłoczonych miejsc pozwolą nam oszacować, czego możemy się spodziewać po psie w nowym otoczeniu, pełnym ludzi i innych psów.
Długie plażowanie z psem może się przyczynić do wzrostu jego niezadowolenia, co mogłoby się skończyć marudzeniem, a tym samym nasz pupil mógłby zakłócać odpoczynek innym wczasowiczom. Zawsze warto zapobiegać niż leczyć, dlatego opłaca się zaproponować psu aktywne zajęcie, dostosowane do jego potrzeb np. dog frisbee czy szukanie zabawek na plaży.
Po wspólnej zabawie czas na odpoczynek i wyciszenie, to drugie jest szczególnie ważne, ponieważ przebodźcowany pies nie będzie potrafił się wyciszyć i ciągle będzie szukał atencji, jak nie u opiekuna to u innych. Jest to kolejna rzecz nad którą warto wcześniej popracować, a przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko na wakacjach plaży.
Podróżuj odpowiedzialnie! Zadbaj nie tylko o właściwy ekwipunek, ale także o odpowiednie samopoczucie zwierzaka podczas całego pobytu. Zapewnij mu stały dostęp do wody, dbaj o odpowiednią ilość ruchu i zapewnij poczucie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie! Wspólne wakacje z psem mogą być świetną przygodą jeżeli wiesz jak się do nich odpowiednio przygotować!
Polecane:
https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-691-Legowisko-dla-psa-DOLINA-NOTECI-DESIGN-ROZMIAR-M.html
https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-126-DN-GREEN-Woreczki-na-odchody-Oxo-biodegradowalne.html
https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-8073-DUVO-Zabawka-Szarpak-slon.html
https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-7994-D-D-Zabawka-sznur-22-cm.html