Mruczący pupil – to wspaniały zwierzak domowy dla singla. Osoby aktywnej, a jednocześnie spragnionej więzi z inteligentnym, lecz niezbyt absorbującym stworzeniem. Obecność kota w domu, nie pozwali poczuć się samotnym… Mruczący domownik będzie towarzyszył Ci przy różnych pracach domowych, układał się przy Tobie, gdy odpoczywasz, a kiedy będzie miał na to ochotę – pozwalał na przytulanie.
Mówi się, że kot jest samotnikiem i nie potrzebuje obecności człowieka, tak bardzo jak pies. Dla kota również trzeba mieć czas, choć… on nie zawsze będzie miał go dla Ciebie. Pewne jest, że nie będziesz musiał tuż po pracy biec do domu, by wyprowadzić pupila na spacer. Jednak pamiętaj, że z nadejściem wieczoru kot się ożywia i po przespaniu dnia jest spragniony towarzystwa i zabawy.
Bliski kontakt z człowiekiem, jest dla kota bardzo ważny, z tym, że bliskość może dla niego oznaczać coś zupełnie innego, niż dla Ciebie. Większość tych zwierząt wcale nie przepada za leżeniem na kolanach, obściskiwaniem i noszeniem na rękach, lubią ułożyć się w pobliżu, obserwować i czerpać radość z tego, że jesteś obok. Głaskanie, drapanie za uszkiem? Oczywiście, jak najbardziej – ale to kot wybiera na to odpowiedni czas. Z tego powodu singiel i jego zwierzątko doskonale się rozumieją, gdyż potrafią docenić wartość niezależności.
Koty nie przepadają za domami, w których przebywają małe dzieci. Ponieważ dzieci łapią koty za ogon, ubierają go w ubrania dla lalek – wszystko to sprawia, że puszysty domownik ciągle musi być czujny. Koty uważają, że dzieciom poświęca się stanowczo za dużo czasu, który można przecież poświęcić na dopieszczenie kota. Dlatego osoba, która żyje samotnie i którą ma na wyłączność, to z punktu widzenia kota doskonałe rozwiązanie.
Intensywny tryb życia, jaki zwykle prowadzi singiel, często staje się źródłem stresu. Nic nie łagodzi go tak skutecznie, jak przebywanie z kotem. Jego jednostajne mruczenie koi skołatane nerwy, a głaskanie mięciutkiego futerka wprowadza w doskonały nastrój. Ponoć czynność ta podwyższa u kota poziom oksytocyny – „hormonu miłości” wytwarzanego podczas dotyku i obniża poziom kortyzolu, zwanego z kolei hormonem stresu. Opieka nad futrzakiem ma też ponoć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Zwierzęta wpływają pozytywnie także na jakość i długość snu.
Z kotem nie będziesz się nudził. Zawsze wymyśli coś, co koniecznie będziesz chciał sfilmować i podzielić się z innymi. Twój pupil zaprosi do zabawy także Ciebie! Zabawa to ruch, a kot, który nie wychodzi na zewnątrz bardzo potrzebuje ruchu. Zabawy z miotełką, wędką, piłeczką – to dla niego niezbędne ćwiczenia fizyczne!
A do tego są bardzo konkretne. Koty lubią czystość, więc raczej nigdy nie nabrudzą poza kuwetą, chyba, że będzie zanieczyszczona. Dlatego musisz dbać o jej regularne sprzątanie i wymianę zużytego żwirku. Oczywiście, powinieneś zapewnić zwierzęciu zbilansowaną dietę. Musi być ona zawsze świeża – kot nie tknie niczego, co nie jest już pierwszej świeżości. Jeżeli często wyjeżdżasz, to nie zapomnij zapewnić kotu opieki. Najlepiej, gdyby w tym czasie ktoś zamieszkał u Ciebie z pupilem, nie lubi on bowiem nagłych przeprowadzek.
Koty podobnie jak psy obdarzają opiekuna bezwarunkową miłością. Nie dzieje się to jednak tak szybko. Na uczucie futrzaka trzeba zasłużyć, ale kiedy już się je zdobywa, można się poczuć naprawdę wyróżnionym.
Źródło: www.se.pl